Діалог з Далай-ламою
Лавреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV — гуманіст і захисник прав людини, взірець стійкості та милосердя, до якого дослухаються очільники держав та релігійні лідери.
Далай-ламу запрошують з лекціями міністерства та університети в усьому світі, його книги стають світовими бестселерами, а також у нього є стала практика онлайн-зустрічей — діалогів — з жителями різних країн, зокрема вони нещодавно проходили у Великій Британії, Тайвані, Індії. Оскільки такі бесіди транслюються в багатьох інших країнах, то завжди відбуваються в один і той же час (за київським часом — о 6:30).
Тепер можливість узяти участь у діалозі з цією видатною людиною та навіть поставити Далай-ламі запитання з’явилася і в українок та українців: громадська організація «ЕдКемп Україна» ініціювала таке спілкування, і воно вже стоїть у розкладі офісу Далай-лами.
Наголосимо, що ця зустріч планувалася давно, і нині жодним чином не пов’язана з будь-якими політичними силами чи виборчим процесом.
![bg2.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_f8c42c97a9e741c8a9be5247785fa73b~mv2.jpg/v1/fill/w_137,h_24,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/bg2.jpg)
Сам Далай-лама говорить:
«По-перше, я людина, а вже потім — тибетець чи буддист»
Тому це буде діалог не з релігійним лідером, а з лідером думок і ідей, провідником миру у світі.
![bg3.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_5061d76e7b4140f38532136e494f5083~mv2.png/v1/fill/w_8,h_5,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/417f51_5061d76e7b4140f38532136e494f5083~mv2.png)
Фокуси онлайн-зустрічі
![Group 6.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_bfacbfb09a444c0e9bf0b938702b823a~mv2.png/v1/fill/w_145,h_145,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%206.png)
ОСВІТА ДЛЯ МИРУ
навчання розуму і серця
![Group 7.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_a5d43e8f75bb4ecf93cea2b74fa56032~mv2.png/v1/fill/w_145,h_145,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%207.png)
МИР У СВІТІ ЛЮДЕЙ
чи місія можлива
![Group 8.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_0ced1ad3975a437e9aa61fcf0c776e19~mv2.png/v1/fill/w_145,h_145,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%208.png)
ПАНДЕМІЯ І ЇЇ ВПЛИВ НА ЛЮДСТВО
які уроки маємо вивчити
Як усе відбуватиметься
20 жовтня 2020 року о 6:30 лавреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV вперше в історії в прямому етері спілкуватиметься з українками й українцями. Він звернеться до всієї України, а потім протягом години відповідатиме на запитання. Одне з таких запитань можете поставити Ви.
Діалог відбуватиметься українською й англійською мовами, забезпечуватиметься синхронним двомовним перекладом.
Здійснюватиметься відеозапис прямого етеру, який потім буде доступний для вільного перегляду на YouTube-каналі EdCamp Ukraine.
![bg1.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_3d55cd856a2c48b89a69059cc51807d6~mv2.png/v1/crop/x_0,y_0,w_488,h_1201,q_90,blur_2,enc_auto/417f51_3d55cd856a2c48b89a69059cc51807d6~mv2.png)
У діалозі візьмуть участь
![item1.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_fd2b072f43194117a0724b7d13eb6848~mv2.jpg/v1/fill/w_88,h_43,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/item1.jpg)
Лілія Гриневич — експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 — 2020)
![item2.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_275c6c049cf842be8021d331bc3f9e49~mv2.jpg/v1/fill/w_88,h_43,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/item2.jpg)
Наталія Мосейчук — телеведуча каналу «1+1», кураторка проєкту «Право на освіту»
![item3.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_01b7422c57a54b0f8725d7642db5797a~mv2.jpg/v1/fill/w_88,h_43,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/item3.jpg)
Тарас Тополя — фронтмен гурту «Антитіла» та друг Фонду ООН у галузі народонаселення
Модеруватиме бесіду
![item4.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_5ba72ad8dc67419585c9671caf2eccc9~mv2.jpg/v1/fill/w_89,h_37,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/item4.jpg)
Олександр Елькін — голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», співавтор концепції Нової української школи.
Після діалогу з Далай-ламою паралельно відбудуться три онлайн-дискусії, у яких візьмуть участь українські лідерки й лідери думок і кожна з яких глибше розкриватиме окремий фокус розмови.
![Group 6.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_bfacbfb09a444c0e9bf0b938702b823a~mv2.png/v1/fill/w_125,h_125,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%206.png)
30 жовтня, 18:00 - 19:30 — «Освіта для миру»,
з Лілією Гриневич за участі:
Сергія Бабака, голови комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;
Вадима Карандія, директора Українського інституту розвитку освіти;
Валентини Федоряки, учительки фізики й математики Трудолюбівської ЗОШ Миргородського району Полтавської області.
![Group 7.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_a5d43e8f75bb4ecf93cea2b74fa56032~mv2.png/v1/fill/w_109,h_109,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%207.png)
27 жовтня, 18:00 - 19:30 — «Мир у світі людей»,
з Тарасом Тополею за участі:
Світлани Ройз, дитячої й сімейної психологині, консультантки телеканалу «Плюс-Плюс», авторки книг з дитячої і сімейної психології та освітніх проєктів для батьків, педагогів і психологів;
Людмили Дем'яник, ветеранки, учасниці бойових дій Катруся Стріла;
Ірини Прибінської, головної спеціалістки відділу освіти Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області.
![Group 8.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_0ced1ad3975a437e9aa61fcf0c776e19~mv2.png/v1/fill/w_125,h_125,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%208.png)
30 жовтня, 18:00 - 19:30 — «Пандемія і її вплив на людство»,
з Наталією Мосейчук за участі:
Андрія Віленського, т.в.о. Голови Національної служби здоров'я України;
Іванни Коберник, співзасновниці ГО «Смарт освіта» та «Батьківський контроль», експертка з комунікацій;
Лариси Грицюк, директорки Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 29 Миколаївської міської ради Миколаївської області.
Три дискусії після етеру
![bg3.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_5061d76e7b4140f38532136e494f5083~mv2.png/v1/crop/x_468,y_622,w_980,h_110,q_85,blur_2,enc_auto/417f51_5061d76e7b4140f38532136e494f5083~mv2.png)
![bg6.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_8c42b00fc8704e7f9cdfe194349cb640~mv2.png/v1/crop/x_470,y_0,w_980,h_240,q_85,blur_2,enc_auto/417f51_8c42b00fc8704e7f9cdfe194349cb640~mv2.png)
Як народилася ідея
![bg5.jpg](https://static.wixstatic.com/media/417f51_42e55827f5e24367b3002c5ab6590ae1~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_48,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/bg5.jpg)
Паростки ідеї провести діалог Далай-лами з українцями з’явилися у лютому 2019 року, коли делегація найбільшої освітянської спільноти EdCamp Ukraine відвідала Малий Тибет в Індії. Там українці отримали запрошення на особисту авдієнцію з Далай-ламою. Він, зокрема, розповів про створення міжнародної програми соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) — її розроблено на базі дослідницького Університету Еморі у США. СЕЕН пропонує повноцінну навчальну програму, зосереджену на відточуванні уваги, співпереживанні та етичній чуйності, обізнаності про взаємозалежність, рівність і системне мислення, стійкість та травмоорієнтовані практики.
Згодом Далай-лама запросив українців на світову презентацію програми СЕЕН, яка відбулася у квітні 2019 року в Нью-Делі (Індія). А вже на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine у липні цього ж року було презентовано пілотний проєкт з упровадження по всій Україні програми з розвитку м’яких навичок, який зараз проходить у 26 школах 23 областей країни за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту проблем виховання Національної академії наук України, Громадської служби миру GIZ — Україна
(відповідно до наказу МОН від 18.11.2019 р. № 1431).
За цей час команда EdCamp Ukraine і офіс Далай-лами стали добрими друзями, і з моменту оприлюднення листа Далай-лами на підтримку людства у часи пандемії та започаткування практики його світових діалогів ми мріяли про те, щоб таке світське спілкування стало можливим і для України.
Долучитися до події
Найцікавіші запитання, отримані в реєстрації, потраплять до прямого етеру — будуть озвучені ведучими діалогу. Автори й авторки цих запитань також отримають подарунок від Клубу сімейного дозвілля — «Книгу радості»,
яку написали два нобелівські лавреати —
Далай-лама XIV та архієпископ Десмонд Туту.
Усі, хто зареєструються до участі (під час реєстрації можна буде обрати — прямий етер, котрусь із дискусій), отримають покликання на вхід, публікації, відеозаписи та всі інші матеріали за подіями.
![Group 16.png](https://static.wixstatic.com/media/417f51_4cec27483b97434ebc49169334e2b1fd~mv2.png/v1/fill/w_125,h_125,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/Group%2016.png)
Про подію у медіях та корисні матеріали
У цьому розділі додаються усі медіа-матеріали за подіями, стежте, будь ласка, за оновленнями.
Уже доступні:
Партнери події
Програма
Медіа