ТРЕНІНГИ ДЛЯ ВИДАВНИЦТВ І АВТОРСЬКИХ КОЛЕКТИВІВ «СТВОРЮЄМО НЕДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ КОНТЕНТ»
Оголошується набір на чергову триденну очно-заочну тренінгову програму для видавництв і авторських колективів «Створюємо недискримінаційний освітній контент».
До участі запрошуються авторки й автори шкільних підручників, співробітники/-ці видавництв, які залучені до створення текстового й ілюстративного контенту, редакторської діяльності (передусім ті, які планують брати участь у черговому конкурсі проєктів підручників, але без обмежень для інших).
Планується проведення двох ідентичних за змістом тренінгів (формуються дві різні тренінгові групи з ідентичною програмою навчання).
Кожна тренінгова група проходить:
1) дводенне очне навчання (з основним акцентом на темі недискримінації у підручниках),
2) одноденне заочне навчання (передусім, присвячене сучасним трендам візуалізації освітнього контенту, що можуть бути використані при створенні підручників).
ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ
Очна частина кожного з тренінгів відбудеться у м. Харків 14-15 жовтня (середа-четвер) та 17-18 жовтня (субота-неділя) 2020-го року.
Навчання розпочинатиметься у перший день тренінгу о 10.00 (і триватиме орієнтовно до 18.00), завершуватиметься у другий день не пізніше 16.00.
Заочна частина (спільна для обох тренінгових груп) відбудеться онлайн. Тривалість заочної частини навчання складатиме приблизно 4 години. Орієнтовна дата проведення заочного навчання – 24 жовтня 2020-го року (точну дату і час буде погоджено й повідомлено під час очної частини тренінгу).
БЕЗПЕКА З ОГЛЯДУ НА ПАНДЕМІЮ COVID-19
Очне навчання відбуватиметься з дотриманням прийнятих карантинних обмежень (площа приміщення для навчання з розрахунку 20 м2 на людину, дистанціювання, масковий режим, наявність дезінфекторів тощо).
У виключному випадку неможливості проведення очного навчання у визначені дати через посилення карантинних обмежень розглядатиметься питання про перенесення очної частини заходу.
РЕЄСТРАЦІЯ
§ відкрита до 1 жовтня 2020, 23:59
§ за посиланням http://bit.ly/aneppublishinghouse2020
ОРГАНІЗАТОРИ
Посольство Швеції в Україні
Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні
Громадська організація «ЕдКемп Україна»
Громадська організація «Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА»
УМОВИ УЧАСТІ
безкоштовно,
надаються усі необхідні матеріали,
забезпечується проживання, дворазове харчування (сніданок, обід),
компенсується вартість проїзду (потяг, автобус),
сертифікація за умови завершення двох очних та одного заочного днів навчання,
за необхідності буде надіслано офіційний лист-запрошення,
учасниці й учасники зможуть отримувати консультативну підтримку після завершення навчання.
ІНФОРМАЦІЯ
З грудня 2017 року і до сьогодні відбулося вже 8 тренінгів за ідентичною програмою, у яких взяли участь 64 % видавництв, залучених до створення шкільних підручників. Навчання організоване на допомогу виконання вимоги щодо усунення з освітнього контенту, зокрема шкільних підручників, випадків прямої та/чи прихованої дискримінації за всіма захищеними ознаками – віком, інвалідністю, статтю, майновим станом, національністю та іншими (відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»).
Тренінгова програма узгоджується із чинним законодавством України та засадами антидискримінаційної експертизи шкільних підручників.
Програма навчання включає такі модулі:
нормативно-правове та методичне підґрунтя антидискримінаційної експертизи освітнього контенту,
механіка здійснення експертизи як елементу конкурсу проєктів підручників,
теоретичний блок про дискримінацію як явище, її види і вияви в освіті,
практична робота з виявлення та усунення у текстовому й ілюстративному контенті виявів дискримінації за всіма захищеними ознаками,
основи сучасного дизайну освітнього контенту.
Відео про одну з попередніх серій тренінгів можна переглянути за посиланням.
З усіх питань просимо звертатися за адресою nondiscrimination.wg@gmail.com.