EdCamp Ukraine провела серію тренінгів зі створення недискримінаційного освітнього контенту
З 24 вересня по 2 жовтня у м. Харків послідовно пройшли три триденних тренінги, присвячених створенню недискримінаційного освітнього контенту. Цього разу навчатися такій непростій темі зібралися люди, які, передусім, задіяні у підручникотворенні – ті, хто працюють у видавництвах на редакторських або дизайнерських посадах, а також ті, хто входять до авторських колективів шкільних підручників.
Загалом, більше десяти різних сесій впродовж 22 робочих годин!
У фокусі уваги – основні ознаки, за якими найчастіше спостерігається пряма та непряма дискримінація: вік, інвалідність, стать, місце проживання, майновий стан, етнічне походження, релігійні та інші переконання…
Методика тренінгу – занурення у конкретні кейси з подальшим узагальненням, пошук лайфхаків – як традиційний освітній контент зробити нестереотипним, недискримінаційним.
Окрема увага – оформленню підручників: тут додатково говоримо про сучасні дизайнерські підходи і те, наскільки їх можна застосувати у шкільних підручниках. Родзинка тренінгу – візит до Музею Жіночої та гендерної історії, і це навіть не екскурсія, а повноцінна напружена сесія із подальшим обговоренням теми в колі.
У «сухому залишку» в кожній тренінговій групі результати є різними: десь більш впевнено, десь менш, але у цілому відбувся вихід учасниць/-ків на новий рівень сприйняття підручника як продукту – «антидискримінаційні окуляри» у переважної більшості (а усього в тренінговій програмі взяла участь 51 особа) одягнені надійно, налаштовані коректно!
Для усіх, хто хотіли, але не змогли взяти участь у тренінгах, повідомляємо: наступного року буде оголошено черговий набір. То ж, слідкуйте за оголошеннями на сайтах тих чотирьох організацій, які спільними зусиллями реалізували цю тренінгову програму: ДОУ «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, громадські організації «ЕдКемп Україна» і «ГІАЦ «КРОНА».