На «Нобелівську» премію для вчительства претендують 2000 педагогів
Учасники/-ці національної премії Global Teacher Prize Ukraine представляють усі області країни, усі вікові категорії – від 20 до 70 років, усі дисципліни – від музики до фізики. Але організаторська команда вірить, що до 15 серпня надійде ще близько 1000 заявок. Можливо, серед них і буде переможець/-ниця, який/ яка отримає 100 000 гривень.
Global Teacher Prize — міжнародна премія, заснована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Національна премія Global Teacher Prize Ukraine відбудеться вперше. Мета як міжнародного, так і національного конкурсу — знайти вчителів-новаторів, які ідуть у ногу з часом і впроваджують інноваційні практики. Переможець/-ниця українського конкурсу отримає 100 000 гривень і разом із п’ятіркою фіналістів поїде на Global Education and Skills Forum 2018 у Дубай, де назвуть ім’я кращого вчителя/-ки у світі. ТОП-5 номінантів також отримають рік безкоштовного підвищення кваліфікації від ініціатора Global Teacher Prize Ukraine — громадської спілки «Освіторія».
«Ми щасливі, що в Україні так багато талановитих учителів, — говорить Зоя Литвин, організаторка премії Global Teacher Prize Ukraine. — Серед тих, хто вже подали заявку на участь, і 24-річна викладачка фізики, і 71-річний учитель літератури, є учасники/-ці із Самбора і Волновахи. Є ті, хто впроваджує козацьку педагогіку, влаштовує онлайн-подорожі, поєднує фізику з музикою на одному уроці. І кожен з них новатор. Ми закликаємо всіх педагогів подавати заявки. Використайте цей шанс, щоб поділитися своїми досягненнями зі світом».
20 кращих викладачів/-ок визначить оргкомітет премії Global Teacher Prize Ukraine. Усі вони зберуться 15 вересня в Одесі, де після різноманітних воркшопів, креативних завдань і дискусій експертне журі обере 5 фіналістів/-ок.
До складу журі ввійшли Наталія Мосейчук — телеведуча «1+1», кураторка премії, педагогиня за освітою; Зоя Литвин — голова ГС «Освіторія», організаторка Global Teacher Prize Ukraine; Павло Хобзей — заступник Міністра освіти і науки України; Олександр Елькін — ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні; Павло Роналдо — учень 11 класу, який розробив прототип робота-поводиря; Майкл Вамая — викладач балету з Кенії, засновник балетної школи у маленькому містечку Кібера (Кенія), учні/-ці якої завдяки заняттям танцями досягають успіхів у звичайній школі, отримують стипендії і можливість розвиватися. Майкл Вамая увійшов до десятки найкращих викладачів світу у Global Teacher Prize 2017.
«Якщо ми хочемо виховувати в дітях навички, необхідні для життя в 21 столітті, такі як відповідальність, комунікабельність, уміння працювати в команді, то ми самі повинні ними володіти. Тому найкращий учитель/-ка, якого ми будемо шукати і обирати, у першу чергу, повинен бути носієм таких якостей», — говорить член журі Олександр Елькін.
Номінуватися на премію можна до 15 серпня. Для цього потрібно заповнити анкету:
Подробиці про Global Teacher Prize Ukraine читайте тут:
https://www.facebook.com/GlobalTeacherPrizeUkraine/.