Галина Усатенко
Україна, Київ
ПРО МЕНЕ
Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Голова громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, керівник громадської організації Фонд «Європа ХХІ». Питання освіти – для мене сутність життя. Робота і в державних освітніх інституціях дає змогу цілісно сприймати і розуміти освітній процес. Одним із важливих напрямів, над яким працюю в громадському секторі – громадянська освіта.
ЯКУ СЕСІЮ Я ПРОПОНУЮ?
«Освіта для миротворчості: теорія і практика»
ЩО МИ БУДЕМО ОБГОВОРЮВАТИ НА СЕСІЇ?
Подискутуємо про миротворчу освіту як комплекс заходів, спрямованих на запобігання і трансформацію насильницьких конфліктів інститутами громадянського суспільства у співпраці з закладами освіти – загальної середньої та позашкільної. Будуть преставлені головні напрямки миротворчої освіти як методологічна основа, зокрема: Теорія комунікації; Конфліктологія; Етнопсихологія; Теорія ігор; Соціальна історія; Динамічний хаос/соціо-синергетика; Психологія переміщених осіб.
В ЯКОМУ ФОРМАТІ БУДЕ ПРОХОДИТИ СЕСІЯ?
Проблемна дискусія
МИ БУДУЄМО ТОВАРИСТВО ВІДПОВІДАЛЬНОГО ВЧИТЕЛЬСТВА! ЯК Я РОЗУМІЮ СЛОГАН НАШОЇ ПОДІЇ?
Відповідальність поруч із фаховою компетенцією – це головна запорука сучасного й ефективного вчителя. Громадянська освіта загалом і освіта для миротворчості зокрема – один з найважливіших викликів сьогодення і в Україні, і загалом у динамічному і глобалізованому світі. Відтак, наша спільна робота, наші дискусії, наші проговорювання прикладів успіху та проблемних питань – вагомий чинник формування співтовариства відповідального вчительства.
ЩО Я ХОЧУ ПОБАЖАТИ УЧАСНИКАМ EDCAMP UKRAINE?
Бути небайдужими! Бути відкритими до нового, чутливими один до одного. Бути вдячними ініціаторам Е-Камп в Україні, що взяли на себе труд з організації й проведення нашої спільної справи – формування співтовариства відповідального вчительства.