top of page

23 і 24 червня 2015 р.

EdCamp Ukraine логотип

м. Харків, Культурний центр «Бейт Дан», вул. Тобольська, 46

Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів

Ми будуємо спільноту відповідального вчительства! 

Лого EdCamp Ukraine

Ми будуємо спільноту відповідального вчительства! 

Як реалізувати проєкти добра в школі?

Наші партнери #ЩедрийВівторокДіти Щедрий Вівторок діляться 5 захопливими ідеями, які справи можна зробити з учнівством не для галочки.

1. Обговоріть з дітьми, кому хочеться допомогти

Іноді вчительство каже: «Ми щодня ведемо з учнівством виховну роботу, розповідаємо про добрі справи». Проте пастка ховається в словах «виховна робота», адже учні й учениці самі мають дійти до того, що хорошого для інших вони хочуть зробити.

Благодійність не для галочки в школах радимо починати з озвучення мети. Запитайте в дітей, кому їм хочеться допомогти. Разом з дітьми ви можете передивитися список благодійних фондів, обрати один з них та зателефонувати туди, щоб дізнатися про справжні потреби.

2. Водоспад добра

У класі до стіни прикріпляють великий настінний календар, учнівству роздають блакитні стрічки. Якщо вони зробили добру справу, то коротенько пишуть на стрічці, яку і що саме, та приклеюють зверху. Поступово стрічки формують «водоспад із добрих справ».

Розкажіть дітям, що навіть коли ти сам/-а у скрутному становищі, все одно можеш допомагати іншим. Найдоступніший ресурс — наша доброта.

3. Благодійна фотосушка

Для дітей цікавим форматом стане фотосушка. Попросіть учнівство зробити знімки на різну тематику (пейзажі, фото тварин, кумедні портрети, колажі — простір для фантазії безмежний), а потім роздрукувати свої фотороботи в певному форматі.

У коридорі влаштуйте зону для фотосушки — треба розвісити мотузки та підготувати різнокольорові защіпки, на яких триматимуться учнівські фото. Фотокартки продаватимуться, а зібрані кошти підуть на добрі справи.

Наприклад, якщо обрана тематика — тварини, то все зібране буде передано до притулку тварин.

4. Прийміть виклик

Суть цього способу зібрати кошти на доброчинність полягає в тому, щоб шкільний авторитет (директор/-ка, завуч/-ка, вчитель/-ка) чи хтось зі старшої школи, кого люблять і поважають у школі, зголосився зробити щось сміливе, якщо за цей вчинок інші проголосують сумою 5–20 грн.

Наприклад, директорка може весь день проходити в капелюсі з великим пером, вчитель — проводити всі уроки в піжамі тощо.

І пам’ятайте, що розказати про добру справу – це вже добра справа!

Comments


Агенція Продюсування Освіти
EdCamp Ukraine | E-mail
EdCamp Ukraine | Facebook
EdCamp Ukraine | Twitter
EdCamp Ukraine | YouTube

Хештег #EdCampUkraine

© 2015-2019, Громадська організація «ЕдКемп Україна»

bottom of page