ППК «РОЗРОБКА Й АПРОБАЦІЯ МЕТОДИЧНОГО ПОСІБНИКА-ПУТІВНИКА «УРОКИ ДОБРОТИ»
ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ «РОЗРОБКА Й АПРОБАЦІЯ МЕТОДИЧНОГО ПОСІБНИКА-ПУТІВНИКА «УРОКИ ДОБРОТИ: ПОРАДИ ТА ІДЕЇ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК» червень – листопад 2021 р.
Громадська організація «ЕдКемп Україна» спільно з ініціативою #ЩедрийВівторокДіти, яка реалізується Zagoriy Foundation ОГОЛОШУЮТЬ ПРИЙОМ ЗАЯВОК
на участь у розробці, апробації та популяризації методичного посібника-путівника «Уроки доброти: поради та ідеї на навчальний рік», який міститиме практичні рекомендації щодо проведення благодійних ініціатив та проєктної діяльності з підтримки добрих справ у школах з урахуванням змісту освіти, свят та знакових подій протягом року.
ПРО ПРОЄКТ
В Україні розвивається практика волонтерства та доброчинності. Однак наразі відсутня стала системна практика благодійності в системі освіті: часто доброчинство здійснюється спорадично, через одноразові події та має вигляд лише збору коштів чи придбання подарунків. Натомість не мають поширення проєктні методи благодійності чи підхід, коли з людьми вразливих груп проводять час, допомагають їм отримувати нові навички, надають емоційну підтримку тощо.
Мета ініціативи – розвивати культуру благодійності та бажання робити добрі справи серед дітей та молоді системну підтримку ініціатив добрих справ та інтеграцію культури доброчинства до навчально-методичної діяльності освітян.
Тривалість проєкту: червень – листопад 2021 рік.
ЕЛЕМЕНТИ ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:
1. Настановчий вебінар щодо створення та імплементації путівника «Уроки доброти: поради та ідеї на навчальний рік» (08 червня 2021 р., онлайн, 2 години).
2. Фаза розробки – створення текстового компоненту посібника: «Календар доброти», «Форми благодійної діяльності», «Історії про благодійність», «Вступний текст до посібника», «Організації, які допомагають» для використання інструментів з формування культури благодійності в освітньому процесі 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти (червень-липень 2021 р., самостійна і групова робота, 12 годин).
3. Фаза апробації:
3.1. Орієнтаційний вебінар з презентації посібника серед дітей, молоді, батьківства, педагогів (06 жовтня 2021 р., онлайн, 1 година).
3.2. Проведення обговорень / апробацій путівника «Уроки доброти: поради та ідеї на навчальний рік» серед дітей, молоді, батьківства, педагогів із презентацією посібника і застосування вправ, завдань з нього (листопад 2021 р., 3 години).
ТРЕНЕРСЬКА КОМАНДА
Олена МАСАЛІТІНА – віцеголова Ради ГО «ЕдКемп Україна», кандидатка філологічних наук, доцентка, м. Харків
Марія МУРАДХАНЯН – грантова та програмна менеджерка Zagoriy Foundation, координаторка #ЩедрийВівторокДіти, м. Київ
За результатами проходження програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Розробка й апробація методичного посібника-путівника «Уроки доброти: поради та ідеї на навчальний рік» ГО «ЕдКемп Україна» видає сертифікат про підвищення кваліфікації – документ, що засвідчує результати навчання педагогічного / науково-педагогічного працівника за програмою підвищення кваліфікації, має унікальний реєстраційний номер, засвідчується підписом / підписами уповноважених осіб і печаткою (за використання) та видається тільки тим учасникам й учасницям, які заповнили підсумкову рефлексійну форму, та аналіз чиїх відповідей засвідчив високий рівень.
Сертифікат про підвищення кваліфікації містить таку інформацію: унікальний реєстраційний номер (обліковий запис), прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності) особи, яка брала участь; тема (напрям, найменування), обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації у годинах та кредитах ЄКТС; дата та місце видачі; опис досягнутих результатів навчання; повне найменування суб’єкта підвищення кваліфікації – громадська організація «ЕдКемп Україна».
Реєстр виданих сертифікатів про підвищення кваліфікації за програмою «Розробка й апробація методичного посібника-путівника «Уроки доброти: поради та ідеї на навчальний рік» буде оприлюднено на вебсайті http://www.edcamp.org.ua не пізніше ніж через 15 календарних днів з дня події та із зазначенням інформації, визначеної Постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.
Comments