top of page

Ми будуємо спільноту відповідального вчительства! 

EdCamp Ukraine у медіа

06.07.2021 | Психологічна стійкість, STEM і активізація мозку.
Головне з ЕдКемпів у Панютиному, Кривому Розі та Хмельницькому

Нова українська школа

 

 

У травні розпочалася хвиля регіональних (не)конференцій EdCamp. Освітяни у великих містах та маленьких селах проводять заходи для обміну досвідом між учительством.

«Нова українська школа» готує серію публікацій про 15 магістральних міні-EdCamp’ів з усіх куточків України. У цьому матеріалі читайте про цікавинки та корисності з подій у Панютиному (Харківщина), Кривому Розі та Хмельницькому.

03.06.2021 | «EdWay» – нові можливості для вчительства

Центр гендерної культури

 

 

Стаття містить не тільки факт створення Національної платформи можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay», а й наступні важливі пункти: її призначення, можливості, місію, важливість та інноваційність. 

29.04.2021 | Жіночі обличчя лідерства з Оленою Єною: Олена Масалітіна

50vidsotkiv

 

 

У гостях програми «Жіночі обличчя лідерства з Оленою Єною» мовознавиця, віцеголова Ради громадської організації «EdCamp Україна», кандидатка філологічних наук Олена Масалітіна. Олена відповіла на питання стосовно вживання фемінітивів в українській мові, важливості фіксування фемінітивів у класифікаторі професій та багато іншого.

02.04.2021 | Вплив COVID-19 на освіту — рекомендації та можливості для України

Reliefweb

 

 

Закриття шкіл через COVID-19 спричинило значні порушення в освіті по всій Європі. Reliefweb досліджує це питання та зазначає, що «ЕдКемп Україна» організували професійний розвиток в Інтернеті та можливості навчання для вчительства, щоб віддалено зустрічатися та обмінюватися досвідом під час кризи COVID-19.

28.02.2021 | Як пояснити дитині, що всі люди різні? Коли краще почати розмову про толерантність та якими словами про це говорити? Відповідаємо на прості запитання

Бабель

 

 

«Бабель» разом із віцеголовою ради ГО «ЕдКемп Україна», співавторкою концепції «Нової української школи» Оленою Масалітіною та іншими експертками відповідає на прості запитання про те, як поговорити з дитиною про культурне різномаїття і виховувати толерантність як нову поведінкову норму.

23.02.2021 | Незворотна зміна в освіті — назавжди

Microsoft news

 

 

Компанія «Майкрософт» розповідає про цифрові перетворення й нові тенденції під час пандемії, зокрема й в освіті.
Аналізуючи ситуацію в Україні, компанія відзначила й «ЕдКемп Україна». Так ми допомогли вчительству вивчати та застосовувати нові методи навчання.

10.02.2021 | "Я ніколи не кажу дитині: "У тебе не вийде". Як допомогти реалізуватися

                        поколінню Z

УП. ЖИТТЯ

 

 

Українська правда з’ясувала які навички потрібні поколінню Z.
З власного досвіду розповідає про те, як допомогти реалізуватися поколінню Z експертне коло зі сфери освіти та креативних індустрій, засновник руху EdCamp Ukraine Олександр Елькін.

04.02.2021 | «Навіщо підкреслювати стать?»: 5 відповідей на поширені питання про фемінітиви

Wonderzine Україна

 

 

«Мова – потужний фактор соціалізації. Якщо діти чутимуть фемінітиви, вони розумітимуть, що для них усіх є місце там, де вони захочуть. Вони розвиватимуться без цих стереотипних установок на кшталт: «Для дівчинки – філфак і заміж, а для хлопчика – фізмат і кар’єра». Ті люди, які кажуть, що неважливо, якої статі людина у професії, передусім повинні використовувати фемінітиви. Щоби показати молоді: дійсно, неважливо, якої ти статі, ти можеш спробувати себе в різних професіях. Адже їхні назви в українській мові є і для чоловіків, і для жінок!» - цікаво про фемінітиви розповідає Олена Масалітіна.

25.01.2021 | EdCamp Ukraine — нові можливості в освіті під час пандемії COVID19

MEDIUM.COM

 

 

Беззаперечно, надскладний і непередбачуваний 2020 рік і команді EdCamp Ukraine, і спільноті відповідального вчительства приніс багато змін, руху, можливостей.

Олександр Елькін розповів партнерам організації – Посольству США в Україні, як пройшов 2020 рік для вчительської спільноти і про важливість підтримки і віри в освіту України.

22.10.2020 | Далай-лама про COVID-19: Якщо нічого не можна зробити, тоді просто приймаємо

УП. ЖИТТЯ

 

 

"Боріться за себе, але з любов’ю в серці", - порадив Далай Лама українцям.

Якщо ж у вас немає понад години вільного часу, то "Українська правда. Життя" обрала декілька цікавих цитат Далай Лами на різні теми.Якщо ж у вас немає понад години вільного часу, то "Українська правда. Життя" обрала декілька цікавих цитат Далай Лами на різні теми.

21.10.2020 | Які поради дав лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама українцям

OBJECTIV TV

 

Харків’яни також дивилися онлайн-зустріч, деякі містяни могли написати власні питання до лауреата Нобелівської премії миру. Для цього треба було лише зареєструватися на сайті події.

20.10.2020 | Далай-лама вперше поспілкувався з українцями в прямому ефірі

УНІАН

 

«Люди часто запитують про спільні для всіх українців негаразди: війну на Сході, відсутність сталого розвитку, — розповідає голова Ради EdCamp Ukraine Олександр Елькін, який ініціював проведення діалогу і буде його модератором. — Багато ставлять і загальнолюдських запитань: про пошук мети, щастя, миру з оточуючими і собою. Цікавляться думкою Далай-лами про різні філософські питання, ідеї, і навіть, про дієту чи шлюбну зраду. А через те, що ми — освітянська спільнота, багато запитань надсилають педагоги, які прагнуть передавати дітям не тільки академічні знання, але й формувати м’які навички: уміння співпереживати, брати відповідальність, діяти разом, бути стійкими».

20.10.2020 | Виховання серця  дискусія з EdCamp Ukraine

DALAILAMA

 

“Ми справжні брати і сестри. Ми всі стикаємося з однаковими проблемами, і всі ми маємо можливість їх подолати. Це означає використовувати наш мозок з користю, поєднуючи це з сильним почуттям теплоти і добросердя”.

 

Для нас неймовірно приємно і в той же час почесно, що на сайті Далай-лами XIV з’явився великий репортаж про його діалог з українцями й українками, яких він називає друзями. Трансляцію з офіса англійською дивилися по всьому світу. Якщо у вас є англомовні друзі, поділіться з ними цим посиланням. Бо, хоча Далай-лама звертався до українського народу, ці слова справедливі до будь-кого будь-де. Адже, як зауважив наш тибетський співрозмовник, на глибинному рівні всі ми єдині.

20.10.2020 | Мир і щастя. Що Далай-лама розповів українцям

КОРЕСПОНДЕНТ

 

«МЕТА освіти — створення мирного суспільства. Для цього необхідні добросердя, широкий і цілісний погляд на світ».

Ми, як освітяни, не можемо з цим не погодитись, чи не так?

У тексті багато мудрості від нашого тибетського співрозмовника. І дякувати журналістам «Кореспонденту», вони зробили конспект діалогу дуже швидко.

Лише в одному місці сталася помилка у перекладі: «Далай-лама говорить, що він не переживає через потепління, оскільки йому вже 86 років, а ось молоде покоління він закликає звернути на це увагу».

Звісно, Далай-лама переживає через глобальне потепління. Він каже, що міг би не переживати, бо йому вже 86 років, а наслідки з’являться через десятиріччя. Але переживає, бо він така людина, він переживає за кожного з 7 мільярдів людей.

20.10.2020 | Про що українці онлайн питали духовного лідера Тибету та що він їм розповів

UA:ПЕРШИЙ

 

Після етеру з Далай-ламою Олександр Елькін у прямому етері на Суспільному розповів про те, як ця зустріч готувалася, як відбувалася і коли ж буде наступна. А ще про те, як обирали співведучих для діалогу і про найважливіші фокуси розмови.

20.10.2020 | Українці поспілкувалися онлайн з Далай-ламою. Про що його запитали?

НАВКОЛО СВІТУ

 

«Прагнення зробити людей навколо щасливими — це шлях до власного щастя. Бо ви не зможете бути щасливими, поки інші нещасливі».

Журнал розповів про діалог Далай-лами XIV з українцями й українками, його найцікавіші висловлювання. У цьому матеріалі можна дізнатися про враження ведучих журналу від розмови.

А ще після цього матеріалу ви знайдете посилання на статтю про тибетську шкільну освіту. Якщо ще не бачили, радимо прочитати. Тибетська система дебатів — екзотичний, але ефективний метод навчання. Після ЕдМандрів до Малого Тибету українські освітяни привезли додому багато вражень і натхнення від методів тибетської освіти і, звісно, піднесення від знайомства з Далай-ламою.

06.10.2020 | "Це ж треба, докторка!" Як використання фемінітівов змінює ставлення до жінок у соціумі

ФОКУС

 

Назви багатьох професій і посад, наукових ступенів і понять, що визначають соціальний статус, ми звикли чути виключно в чоловічому роді.

«Неможливо з абсолютного андроцентризму [домінування чоловічої норми] в мові і суспільстві просто «перестрибнути» в ситуацію, коли стать зовсім не має значення, - переконана Масалітіна. - Хочемо ми того чи ні, потрібно пройти певний проміжний етап визнання значущості жінки у кожній сфері діяльності, побачити її присутність. Навчитися для початку враховувати її потреби і інтереси. Мовні інструменти дуже в цьому допомагають».

05.10.2020 | Чому вчителів не влаштовує дистанційне навчання, та що з цим робити

УП.ЖИТТЯ

 

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ стало червоною ганчіркою для багатьох.

Воно критикувалося як вчителями, так і батьками. Останні навіть писали петицію щодо його заборони.

У статті 4 експерти в галузі освіти ОБГОВОРИЛИ ставлення до дистанційної освіти вчителів.

31.08.2020 | ПИШАЄМОСЯ: досвід української та американської спільнот EdCamp на порталі OECD EDUCATION AND SKILLS

OECD EDUCATION

 

У рамках ініціативи Усесвітнього Банку, Організації економічного співробітництва та розвитку, Глобальної освітньої ініціативи Гарварду з метою зібрати у часи коронавірусної кризи найкращі практики, що варті поширення, американські та українські колеги опублікували статтю про спільний досвід проведення віртуальних подій для освітян.

Стаття, у якій зазначили, що заходи EdCamp Ukraine належать до подій, що у часи пандемії стали місцем сили і підтримки для педагогів – справжнє визнання, чим пишається уся спільнота відповідального вчительства!

Наразі Edcamp Community і Digital Promise об’єднали зусилля, а тому едкемпівська ідея отримує новий імпульс – і ми долучаємося до розбудови глобальної родини учительських (не)конференцій!

24.06.2020 | COVID-19 пришвидшив освітні реформи? Практичний досвід та поради свідомих освітян

24TV.UA

 

На часі обговорення наслідків «карантинної» освіти і освітніх реформ під час обмежень. Про те, що організація дистанційного навчання протягом 2,5 місяців карантину виявилася справжнім викликом годі і сперечатися.

Про те, як команда EdCamp Ukraine одна з перших відреагувала на карантинні виклики і влаштувала щорічну освітню (не)конференцію в онлайн-форматі.

У публікації Олександр Елькін, натхненник спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (Харків) розповідає про п’ятиденний «Антикризовий національний онлайн-EdCamp2020» для батьків та вчителів.

20.05.2020 | Про освіту в Грузії, Білорусі, Вірменії та Молдові й чому вчителі звідти приїдуть на міжнародний EdCamp в Україну

НУШ

 

На сайті Нової Української Школи вийшла окрема стаття про EdCamp-рухи в сусідніх країнах.

Про зарплати, освітні реформи, фінансові виклики та яскравих особистостей. Схожі проблеми, схожі умови і схоже бажання об’єднуватись.

Дякуємо за створення матеріалу команді нашого постійного інформаційного партнера PR agency "Bagels&Letters".

14.05.2020 | Онлайн назавжди. Чому карантин радикально змінить середню освіту

ФОКУС

 

“Так, як раніше, не буде”, - застерігає юрист, адміністратор БАТЬКИ SOS Роман Корсун.

“Повернутися до звичайної рутини в наступному навчальному році не вийде”, - впевнений співзасновник Prometheus Іван Примаченко.

“Колишня освітня система стандартизації та послуху в класі вже не працює”, - вважає досвідчена педагогиня і мама трьох успішних дочок Естер Войчицькі.

“Карантин пройде, а освіта залишиться”, - переконаний голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради Сергій Бабак.

Журнал ФОКУС зібрав найцікавіше з усіх стратегічних сесій онлайн-EdCamp’у 2020 у єдиному матеріалі. Про карантин та дистанційне навчання, помилки та успіхи, про теперішній стан і майбутнє шкільної освіти в Україні й інших державах.

Коли чуєш про все це впродовж п’яти днів поспіль, не одразу бачиш зв’язки та тренди, а в цьому підсумовючому матеріалі з’являється перспектива — далі буде важко, але дуже цікаво. А зрештою, ми впораємося. Чи не так, колеги?

13.05.2020 | 5 ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВСТВА ВІД ЗОРЯНОГО ТАТА ТАРАСА ТОПОЛІ

VIVA

 

Бажання. Оточення. Лінь. Щирість. Партнерство.

Ні, це не трек-лист нового альбому гурту Antytila / Антитіла.

Це 5 ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВСТВА від Тараса ТОПОЛІ — друга EdCamp Ukraine та Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine і, звичайно, фронтмену «Антитіл».

Журнал Viva! Лучший журнал о звёздах зібрав найцікавіші поради, які Тарас надав під час таємної нічної сесії на онлайн-EdCamp’і. Якщо не конспектували — користайтеся. А ще поділіться зі знайомими батьками. Там багато цікавинок і про виховання дітей, і про партнерство батьківства та вчительства.

11.05.2020 | Карантин - не привід розслаблятися: які небезпеки чекають дітей в інтернеті

НАКИПІЛО

 

Інтернет у часи карантину став для всіх нас важливим, як ніколи — тут ми знаходимо спілкування, роботу, розваги та знання.

Але є в ньому і кутки НЕБЕЗПЕКИ, в які дуже легко потрапити дитині: травмуючий контент, кібербулінг, шантаж та домагання.

Ті, хто вже подивився сесі Анастасії Дьякової на онлайн-EdCamp’і, знають, про що йдеться мова. Анастасія — радниця з питань захищеності в Інтернеті віце прем'єр-міністра України та засновниця Stop_sexтинг.

А ті, хто не встиг на прямий ефір, можуть подивитися запис сесії на нашому YouTube-каналі. Або ж прочитати матеріал — тут зібрані всі можливі інтернет-пастки та поради, як вберегти від них дитину, та що робити, якщо дитина потрапила в онлайн-халепу.

08.05.2020 | Внутрішній ресурс. Психологи радять, як дожити до кінця карантину без стресу

ФОКУС

 

Карантин наших мрій і карантин в реальності дуже відрізняються.

Виявилося, що часу на улюблені серіали та оперні вистави зовсім не вистачає, а діти не можуть знайти собі місця у чотирьох стінах.

Психологині Светлана Ройз, Психолог Гольцберг Екатерина Александровна и Наталія Свойкіна на Онлайн-EdCamp’і одноголосно визнали умови карантину СТРЕСОВИМИ для всіх. Як витримати цю напругу, які є вправи та стратегії поведінки, вони розповідають у матеріалі ФОКУС. Авторка матеріалу Галина Ковальчук — давня подруга команди EdCamp, якій карантин не завадив відвідати нашу чергову національну подію, навіть онлайн.

07.05.2020 | Залежність від людськості. Як школа справляється з викликами карантину та онлайн-освіти

LB.UA

 

Якщо ви шукали всеохоплюючий матеріал ПРО ОСВІТУ НА КАРАНТИНІ, то читайте статтю від LB.UA.

Вдумлива Анастасія Іванцова поєднала думки майже всіх експертів та експерток з менеджменту й організації у освіті, які виступали на онлайн-EdCamp’і 2020, щоб відповісти на ключові питання.

Що ми дізналися про школу, освіту, самих себе під час карантину? Чому дистанційна освіта не стала панацеєю, та які перешкоди стали їй на заваді?

Як батьки та вчителі можуть допомогти дітям не кинути освіту

Ну і найтепліша, на нашу думку, цитата з матеріалу — слова Лілії Гриневич: “У часи самоізоляції слід пам’ятати, що саме емпатія — це те, що робить людей людьми”.

05.05.2020 | "Через сексуальну освіту діти не підуть займатися сексом": Маша Єфросиніна про стереотипи у шкільній освіті

SEGODNYA.UA

 

Сегодня.Life публікує найцікавіше з сесії Марії Єфросиніної на Антикризовому онлайн-едкемпі — поради батькам від зоряної мами, звернення до вчителів і вчительок, й просто слушні та цікаві думки.

“Я раджу всім педагогам використати час карантину, щоб усвідомити нову реальність, з якою ми вже зіткнулися, зробити для себе якісь висновки, а може, навіть прописати свою стратегію поведінки з учнями в майбутньому. Адже сьогодні всім зрозуміло, що “як раніше” вже точно не буде”.

30.04.2020 | Без паніки! Як говорити з дітьми про коронавірус

LB.UA

Правила та обмеження, які накладає на нас карантин, життєво обов’язкові для виконання не тільки дорослими, але й дітьми.

Але як розповісти про вірус і відповідальність малій дитині, навіть якщо деякі дорослі вважають COVID-19 біологічною зброєю США, виготовленою у Китаї?

Відповіді на такі питання давала начальниця відділу дошкільної та початкової освіти державної установи «Український інститут розвитку освіти» Ольга Косенчук під час онлайн-EdCamp’у 2020.

«Насправді не так важливо, що саме ви скажете, — каже Ольга Косенчук. — Головне дослухатися до питань, які ставить дитина, і контролювати власний емоційний стан».

А сесія ось тут.

28.04.2020 | Як уникнути фінансової дієти? Складаємо сімейний бюджет

НАКИПІЛО

Якщо ви не бачили сесію, яку проводив на онлайн-EdCamp’і 2020 засновник проєкту «Сімейний Бюджет» Любомир Остапів, почитайте цей матеріал. 

Тут багато добрих порад про те, як керувати родинними фінансами під час пандемії і після.

За текст дякуємо нашим інформаційним партнерам Накипіло та особисто Альоні Нагаєвщук.

А запис сесії можна знайти ось тут.

28.04.2020 | «Я СУМУЮ ЗА ШКОЛОЮ»: учні почали новий флешмоб – записують відео для своїх вчителів 

5 КАНАЛ

Про флешмоб #сумуюзашколою зняли сюжет на 5 канал — дякуємо журналістам.

Нагадаємо, це коротенькі відео, в яких школяри та школярки розповідають про своє життя на карантині й зізнаються, що сумують за школою, друзями, вчительками та вчителями.

Усі відео були показані під час Антикризового національного онлайн-EdCamp’у 2020. А зараз їх можна побачити на нашому YouTube-каналі.

25.04.2020 | Рецепт антивірусу: як Харарі розповів Україні про боротьбу з пандемією та роль освіти у ній

ПЛАТФОРМА

«Ми зараз дуже звикли телефонувати одне одному, але коли телефони лише з’являлися, це було дуже революційно. Людям знадобилося багато років, щоб звикнути до них. Зараз вони здаються давньою технологією, ніби з іншого життя. Думаю, що так само і з новими технологіями – наприклад, відеозв’язком, який використовують у класі. Я двадцять років викладаю в університеті, а зараз веду онлайн-курси, і це досі дається мені непросто».

Відверті зізнання, практичні поради й обережні прогнози від Ювала Ной Харарі у матеріалі Платформи.

Подякуємо їм, бо вони переклали відеоінтерв’ю, яке провів Олександр Елькін з нашим ізраїльським колегою у текст. Якщо вам потрібні сильні цитати — це те, що треба.

24.04.2020 | «Зараз ваш час!». Харарі, Далай-Лама та інші світові лідери думок звернулися до українського вчительства 

ТИЖДЕНЬ

Український Тиждень розповідає про Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020 та цитує світових лідерів думок, що звернулися до українського вчительства. А ще там є перелік цих спікерів та посилання на відео з ними.

Це, нагадаємо:

Далай-лама — лауреат Нобелівської премії миру, Його Святість,
Ювал Ной Харарі — історик, викладач, письменник, автор бестселеру «Людина розумна»,
Ентоні Сальсіто — віцепрезидент Майкрософт з питань освіти,
Андреас Шляйхер — розробник міжнародного тестування PISA,
Яков Хехт — вчитель, освітній менеджер та піонер демократичного навчання,
Хайме Надаль — представник Фонду народонаселення ООН в Україні.

23.03.2020 | EDCAMP UKRAINE: Рупор вчительської думки 

#GOZNAMY

Інформаційна кампанія «Громадянське суспільство - це ТИ» є ініціативою Європейського Союзу. ЄС вже багато років підтримує громадські організації та активістів, котрі сфокусували свої зусилля на розвитку громадянського суспільства в Україні. 
Ця інформаційна кампанія створена для того, щоб розповісти про громадські ініціативи в Україні та про тих, хто щодня вкладає частинку себе у їх втілення. Розповісти всім і кожному про копітку та відповідальну роботу людей, які великими та маленькими справами роблять світ довкола кращим та більш справедливим. 

15.11.2019 | Поряд з визнаними світовими історіями успіху 

ATTENDIFY.com

Коли ми ризикнули — і між звичайною зручністю та бажанням нарешті відмовитися від паперових програм обрали друге, ми дуже нервували: чи зможуть наші педагоги швидко опанувати новий інструмент та зорієнтуватися вчасно. Ідеться про наш інтерактивний мобільний застосунок, який було створено для П’ятої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 на базі Attendify.

Ми з гордістю наводимо вражаючу статистику — понад 147 тисяч активностей під час липневої події! Використання застосунку «злетіло» з 45 відсотків у 2018 році до 85 відсотків в 2019 році — цей та інші показники піднесли нашу подію в один ряд з активностями таких потужних компаній, як Google та TED.

13.11.2019 | Соціальна, емоційна та етична: яка освіта потрібна українським школярам? 

OBJECTIV TV

Педагоги ХХ століття билися за те, щоб учні засвоїли певний комплект “вірних відповідей” задля подальшої успішної кар’єри. Але що робити нині, коли ці відповіді можна не вчити, коли люди починають програвати конкуренцію з новітніми технологіями? Відповідь на це дає програма СЕЕ-навчання, яка вже 20 років діє за кордоном і нині розгортається в Україні. Про неї розповідає гість програми “Насправді”, експерт з СЕЕ-навчання ГО “Едкемп-Україна” Олег Марущенко.

12.11.2019 | "Страх повинен перестати пронизувати всі стосунки в освіті", - Ганна Новосад

LB.UA

Про старт пілоту з упровадження програми розвитку м’яких навичок соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) в Україні, про долю реформи НУШ в руках нового керівництва держави і навіть відповіді на запитання від дев'ятикласниці. Відверте інтерв'ю з міністеркою освіти і науки.

21.10.2019 | Олена Масалітіна у програмі ВІДЗЕРКАЛЕННЯ

АТН

Підґрунтя програми СЕЕН — розвиток “soft skills” — “м’яких навичок” на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співпереживати, працювати в команді.

Про деякі особливості програми в інтерв’ю для АТН Харків розповідає Олена Масалітіна.

08.10.2019 | У 26 ШКОЛАХ ПОЧАВСЯ ПІЛОТ З ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ М’ЯКИХ НАВИЧОК СЕЕН: СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОГО ТА ЕТИЧНОГО НАВЧАННЯ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

“Дитині у школі потрібна атмосфера дружності. Я знаю про це з власного досвіду, бо в моїй школі цього було мало. Ми маємо взаємини вчителя та дитини будувати не на страху і домінуванні, а на партнерстві, усвідомленні своїх і чужих емоцій. Саме тому ми підтримуємо програму СЕЕН”, - пояснила Ганна Новосад. Вона додала, що якщо результати пілоту будуть позитивні, МОН планує поширити СЕЕН на більшу кількість навчальних закладів. 

08.10.2019 | У 26 ШКОЛАХ ПОЧАВСЯ ПІЛОТ З ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ М’ЯКИХ НАВИЧОК СЕЕН: СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОГО ТА ЕТИЧНОГО НАВЧАННЯ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Україні стартував пілотний проєкт із впровадження у школах системи соціально-емоційного
та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning), яка не тільки розвиває м'які навички, але й має змінити атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, навчання, один до одного
та до самих себе. Про це йшлося під час пресконференції з нагоди старту пілоту, що відбулася
7 жовтня 2019 року, за участі Міністра освіти і науки Ганни Новосад у місті Харків. 

19.09.2019 | Емпати та творці

ДЕНЬ

СЕЕ-навчання базується на вихованні трьох навичок, — розповідає засновник руху EdCamp Ukraine, радник Міністерства освіти й науки України Олександр ЕЛЬКІН. — Перша — це усвідомленість, добре розуміння себе і намагання зрозуміти іншу людину. Друга — співчуття, вміння виявляти емпатію не лише до рідних людей, а й до тих, хто має інакші погляди, ніж ти: вміння бути толерантними. І третя навичка — це залученість, розуміння того, що кожен і кожна можуть зіграти роль у життєвих процесах, змінити світ на краще». 

02.09.2019 | Цікава педагогіка. Як зробити школу цікавою для дітей та їх батьків

ФОКУС

"Цікава педагогіка. Як зробити школу цікавою для дітей та їх батьків" — назва статті, у якій наша подруга і однодумиця Галина Ковальчук зібрала цікаві інтерв'ю педагогів на П'ятій національній (не)конференції!

10.08.2019 | Як закінчити школу і лишитись здоровим.Частина ІІ

LB.UA

В цьому тексті йдеться про психологічне здоров’я та сексуальну освіту й інтимні стосунки в ранньому віці.

10.08.2019 | Як закінчити школу і лишитись здоровим.Частина І

LB.UA

Дехто з батьків вважає: дитина потрапляє до школи відносно здоровою, а випускається —
з “букетом” хронічних захворювань. У цьому, на їх погляд, винні навчальні заклади. Неапетитна або несвіжа їжа в їдальні, тривале сидіння за партою або виснажливі заняття фізкультурою, шкідливе оточення “поганих” підлітків… Список претензій кожні мама і тато продовжують по-своєму. Про те, від чого насправді залежить здоров'я дитини у школі та як його зберегти, ми поговорили з експертами найбільшої вчительської події року — освітньої (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 у Харкові. У першій частині мова піде про здорове й нездорове харчування, сидіння за партою та фізичну культуру.

05.08.2019 | Мій варіант – відповідальне батьківство

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

"Упевнений, що буллінг або насильство в сім'ї неможливо перемогти, але їм можна й потрібно протидіяти. Добре, що цю проблему почали публічно проговорювати, у тому числі Міністерство освіти й науки. Багато про це йшлося цього року на (не)конференції спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, де я розповідав про свій батьківський досвід. Розповім його і тут."

Щиро дякуємо за дружбу, Тарасе і гурт Антитіла!

31.07.2019 | Перший рік НУШ. Чи справді українська школа нова?

LB.UA

У травні завершився перший навчальний рік, в якому почала працювати Нова українська школа. На перший погляд, реформа стосується лише учнів, які пішли до школи у 2018 році. Проте, вона виявляється глибшою. Чи дійсно це так? Які зміни вдалося запровадити, а які — ні? І що чекає нову зміну першачків 1 вересня? Про це на EdCamp Ukraine 2019 говорили з міністеркою освіти та науки, директорами шкіл, учителями та батьками з різних регіонів України.

31.07.2019 | Як білі ворони змінюють світ: (не)конференція EdCamp 2019

ЕДИНСТВЕННАЯ

"Поки одні люди скаржаться і мріють виїхати з країни, інші вкладають свою енергію, час і вміння в розвиток майбутнього України." Дякуємо Единственная за увагу до питань освіти на ваших сторінках!

31.07.2019 | EdCamp Ukraine 2019: (не) конференція для «білих ворон»

КОЛЕСО ЖИТТЯ

Великий і детальний матеріал за П'ятою національною (не)конференцією від нових інформаційних партнерів "Колесо Життя" та їх експертного кола!

24.07.2019 | Українські школи спробують міжнародну програму SEE Learning – чого вона вчить і для чого потрібна

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

У вересні 25 українських шкіл розпочнуть пілотування програми SEE Learning (Social Emotional and Ethical (SEE) Learning – Соціальне, емоційне та етичне навчання (СЕЕН). Програму розробили спеціалісти Університету Еморі (Атланта, США) задля тренування в дітей уваги, співчуття й турботи, етичної залученості, а також усвідомленості великих спільнот і систем, в яких ми живемо. В Україну СЕЕН привезла ГО “ЕдКемп Україна”. Віце-голова організації Олена Масалітіна розповіла “Новій українській школі”, для чого нашій країні така програма і як її пілотуватимуть.

17.07.2019 | У Харкові відбувся масштабний освітній фестиваль EdCamp Ukraine

ESPRESO.TV

Не тільки навчати дитину, а й виростити хорошою людиною. У Харкові відбувся масштабний освітній фестиваль EdCamp Ukraine. Він зібрав близько тисячі вчителів і експертів з 20 країн світу.

14.07.2019 | У Харкові форум EdCamp Ukraine зібрав тисячу педагогів з усієї України

1+1

На одному майданчику форум зібрав тисячу педагогів із усієї України та ще 250 експертів і експерток із 20 країн світу. За всі 5 років цьогорічна конференція стала наймасштабнішою. Іноземні фахівці розповідали про ті речі, які стануть в пригоді українському вчительству. Телеведуча Наталія Мосейчук теж доєдналась до заходу і розказала, яким бачить сучасного педагога. 

14.07.2019 | Плекаю людину: як відбувалась П’ята національна (не)конференція EdCamp Kharkiv-2019

ВСЕОСВІТА

Три дні (не)конференції в одній статті від наших інформаційних партнерів.

13.07.2019 | «Якщо почати змінювати шкільне харчування, люди стануть більш свідомими», - Євген Клопотенко

KHARKIV TODAY

У чому основний меседж ініціативи "Нове шкільне харчування"? У яких школах уже діє програма?

Чи буде нове шкільне харчування у дитячих садочках? Які гастрономічні тренди зараз на піку в світі і наскільки успішно Україна адаптує їх? Чому в Україні стільки років тримається мода на суші?

Скільки в Україні зараз коштує відкрити свій ресторан? Запрошуємо ознайомитися з надзвичайно цікавим інтерв'ю на EdCamp Ukraine 2019!

13.07.2019 | Що гальмує Нову українську школу?

UA: ХАРКІВ

Вчителювати – круто? Як зробити професію вчителя модною серед молоді? Хто саботує реформу шкіл? Що таке «Право на освіту» та «Учительство – дітям: книжки про супергероїв і супергероїнь» та яка їх мета? Про це та багато іншого говорила у програмі «Молодіжний хаб» віце-голова з партнерства і комунікації громадської організації «ЕдКемп Україна»​ Ірина Міньковська​.

10.07.2019 | Тарас Тополя у програмі ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ

АТН

"Рух EdCamp Ukraine і Освіторія - є найбільшими в Україні громадянськими об'єднаннями, які у капіталістичниму і цинічному світі стараються відстоювати освіту, виховання і науку. Це дуже круто! І коли мене запрошують на такі події, я намагаюся бути поруч". Від усього серця дякуємо Тарасу Тополі і гурту "Антитіла" за повні два дні на П'ятій національній (не)конференції, за увагу до збірного класу зі Станиці Луганської, за думки, які було озвучено під час експертної сесії - ну і, звичайно, за надзвичайний спів на вечірці-закритті! Інтерв'ю у рамках П'ятої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2019.

10.07.2019 | Олександр Елькін у програмі КОМЕНТАРІ

Р1

Інтерв'ю натхненника руху EdCamp в Україні Олександра Елькіна у рамках П'ятої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2019.

08.07.2019 | Українське вчительство встановило рекорд на підтримку своєї професії - на EdCamp Ukraine 2019

ФОКУС

На фіксації національного рекорду, окрім власне рекорду із підключеннями з 25-ти регіонів України, була акція із ліхтариками від партнерів нашої організації USAID_ВзаємоДія - щоб привернути увагу і вчительства, і всього суспільства до проблеми корупції в нашій країні та її толерування. Дізнавайтеся більше у детальному матеріалі з чудовими світлинами від інформаційного партнера EdCamp Ukraine 2019.

08.07.2019 | Учительство з усієї України з'їхалося до Харкова

УКРАЇНА

Телеканал Україна і програма Сегодня презентували відеоматеріал про П'яту національну (не)конференцію :) Хто з різних причин не були з нами, запрошуємо дивитися просто зараз!

12.06.2019 | EdCamp – объединение педагогов будущего

КОЛЕСО ЖИТТЯ

Більшість сучасних шкіл у світі не відповідають потребам нового покоління, адже зараз в авангарді - НЕ енциклопедичні знання, а навички спілкування і критичного мислення. Про те, як змінюється освіта в Україні, розповів натхненник руху EdCamp в Україні Олександр Елькін. Доречі, ця команда в цьому році також готує спеціальний випуск за П'ятою національною (не)конференцією EdCamp Ukraine 2019.

12.06.2019 | Как EdСamp делает учительниц и учителей значимыми, или Эффект длинного хвоста

EDUCATOR

Асоціація додаткової освіти вчительства Бєларусі опублікувало інтерв'ю з командою EdCamp Ukraine про наше бачення освіти дорослих.

07.06.2019 | П’ять і один спосіб, як Швеція залучає батьківство до школи

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Друзі, усі, хто мріяли про "батьківську форму" - бланк фіксації тез зустрічі дитини, батьків і вчителя/ вчительки - українською, тримайте! А заодно можна дізнатися про особливості шведської школи загалом :)

06.06.2019 | 25 українських шкіл запрошують на програму соціального, емоційного та етичного навчання

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

25 українських шкіл запрошують взяти участь у пілотному проекті SEE Learning – програмі соціального, емоційного та етичного навчання. Презентують її та розпочнуть набір шкіл-учасниць SEE Learning на V Національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2019. Більше за посиланням.

03.06.2019 | Логічні бійки і мантра мудрості: як влаштовані школи в Малому Тібеті

ВОКРУГ СВЕТА

На що спирається тібетська освіта, у чому особливість дебатування по-тібетськи, чи навчаються хлопчики і дівчата разом, чи безкоштовні школи у Малому Тібеті - друг команди EdCamp Ukraine Геше Ла Лобсанг Соепа відповів на запитання, які цікавлять багатьох.

07.05.2019 | Освітяни кличуть Зеленського на розмову

ТСН

Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine запросила міністерку освіти і науки України Лілію Гриневич, новообраного президента України Володимира Зеленського, профільні громадські організації та всіх стейкхолдерів освіти до обговорення майбутнього української освіти, зокрема реформи Нової української школи.

02.05.2019 | Не змінюйте вектора життя дитини

BARABOOKA

БараБука і Тетяна Стус запитали нас про п’ять фактів, якими команда EdCamp Ukraine пишається найбільше, який досвід за ці роки здобули ми й учасники й учасниці (не)конференцій, про магістральну тему цьогорічної (не)конференції. Дивіться, що ми відповіли :)

20.04.2019 | Олександр Елькін про освіту як релігію майбутнього, що здатна об'єднати людей

TOGETHER. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР

“У нас турбулентний момент, але ми маємо захистити цінність реформи нової української школи”, - Олександр Елькін, натхненник руху EdCamp в Україні. Читайте у новому інтерв'ю Together. Європейський простір про об'єднання освітніх громадських організацій , "довгий хвіст" ЕдМандрів до Тібету і секрет успіху руху EdCamp в Україні.

17.04.2019 | Вибори: 7 кроків для мирних політичних дебатів у школах

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Радник із педагогіки миру команди EdCamp Ukraine Якоб Фюрст підготував для спільноти відповідального вчительства 7 кроків для мирних політичних дебатів у школах. Запрошуємо спробувати найближчим часом.

11.04.2019 | «Стереотип — це брехня про реальність», або 7 відповідей на запитання про антидискримінаційну експертизу шкільних підручників

LB.UA

З 2017 року в Україні працює антидискримінаційна експертиза шкільних підручників. Міністерство освіти і науки ще у минулому році підготувало спеціальне роз'яснення, щоб спростувати ті міфи, що почали ширитись в інформаційному просторі. Ми ж вирішили продовжити цю тему і разом з експертами підготували свій Q&A про антидискримінаційну експертизу шкільних підручників. 

27.03.2019 | Так говорив Далай-лама. Навіщо українці їздили в Малий Тібет і які одкровення повідав їм лідер буддизму

ФОКУС

Запрошуємо дізнатися про методики соціального, емоційного та етичного навчання (SEE Learning), метою яких є виховувати співчуття і інші людські цінності, етичну компетенцію в цілому, про те, чому Україна має перемогти й особливості життя у Малому Тібеті.

21.03.2019 | Петиції, стартапи, уроки гідності та антикорупції: хто та як змінює українську освіту

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

У кінці минулого року до Одеси на І Національний саміт з’їхалися вчителі та вчительки з усієї України – 137 регіональних координаторів регіональних (не)конференцій за 4 роки дії програми "EdCamp in a Box". Хто та як змінює українську освіту у 20-тисячній спільноті відповідального вчительства – читайте в цьому незвичайному матеріалі.

19.03.2019 | Виховання Серцем. Чого навчав Далай-лама українських освітян. Частина 2

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Нова Українська Школа розпитала учасників і учасниць першої офіційної групи освітян з України до лауреату Нобелівської премії миру, духовного лідеру Тібету Його Святості Далай-лами XIV про причини вирушання у таку подорож та їхні враження і нові знання.

18.03.2019 | Виховання Серцем. Чого навчав Далай-лама українських освітян. Частина 1

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Нова Українська Школа розпитала учасників і учасниць першої офіційної групи освітян з України до лауреату Нобелівської премії миру, духовного лідеру Тібету Його Святості Далай-лами XIV про причини вирушання у таку подорож та їхні враження і нові знання.

10.03.2019 | Школа має перетворитися на центр громади

НАКИПЕЛО

Глибоке і розлоге інтерв'ю з Олександром Елькіним про те, чому підвищення кваліфікації вчительства середніх шкіл є питанням, у жодній країні не вирішеним до кінця, чому важливо проводити дослідження у цій сфері і де гарантія того, що голоси педагогічної спільноти будуть почуті.

28.02.2019 | "Воюйте за себе, але з любов’ю в серці". Поради Далай-лами українцям

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

9-17 лютого у рамках програми «ЕдМандри #2. Малий Тибет в Індії» команда EdCamp Ukraine разом із групою освітян здійснила експедицію для вивчення секулярної етики та соціально-емоційного навчання, кульмінацією якої стала півторагодинна аудієнція з Лауреатом Нобелівської премії миру Далай-Ламою XIV. Про що вдалося поговорити - читайте у статті.

25.02.2019 | Підвищення кваліфікації: Як і куди зростати українським вчителям? 

ОСВІТОРІЯ.МЕДІА

"Сучасній українській освіті бракує прийняття рішень, які базуються на даних — evidence based decisions", — розповідає Олександр Елькін. Освіторія поговорила з натхненником руху EdCamp в Україні про больові точки українських освітян та дізналася, які шляхи підвищення кваліфікації близькі нашому вчительству.

02.02.2019 | Саме Там Як вчаться вчителі 

РАДІО НОВОЕ ВРЕМЯ

Про дослідження "Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству"​, про Декларацію щодо якісного підвищення кваліфікації і Петицію, а також про нові Положення Міністерства освіти і науки України щодо сертифікації педагогічних працівників і реформування сфери професійного зростання вчительства.

28.01.2019 | Підвищення кваліфікації: про який учительській біль свідчать соціологічні заміри

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Як саме шкільні педагоги підвищують кваліфікацію? Чи влаштовує їх ця роками відпрацьована система? Чи, можливо, вони прагнуть її змінити і давно готові до інновацій? Хочуть витрачати більше часу? Ба більше – грошей? Про це і не тільки можна дізнатися з фінального звіту за результатами спільного соціологічного дослідження ГО «Едкемп Україна» і Міністерства освіти і науки України «Навчати й навчатися: як і куди зростати українському вчительству».

21.01.2019 | Рух відповідального вчительства

THE UKRAINIANS

Про те, як розпочався рух EdCamp в Україні, чому саме Харків, у чому суть формату (не)конференції, чи готове вчительство до змін і як навчалися члени і членкині команди EdCamp Ukraine – читайте в історичному для нас інтерв’ю на порталі The Ukrainians.

07.12.2018 | Олександр Елькін, EdCamp: Про е-портфоліо та як не перетворити сертифікацію на сегрегацію педагогів

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Журналістка поговорила з Олександром про концепцію сертифікації: як має виглядати електронне портфоліо, навіщо його запроваджувати, а також про те, чому ця пропозиція увійшла в проект Положення в гібридному варіанті.

04.12.2018 | EdCamp-янголи в дії: 3 дні I-го національного саміт-челенджу

ВСЕОСВІТА

Команда «Всеосвіти» провела три насичені цікавими і корисними подіями дні. Безліч локацій, нових знайомств та креативних ідей, які хочеться миттєво втілити в життя – саме це надихало кожного учасника і учасницю та дарувало незабутні емоції. Прочитайте звіт І національного EdCamp-саміту, щоб мати змогу відчути атмосферу грандіозного заходу і насолодитись світлинами з кожного окремого дня.

21.09.2018 | Що не так з українською транслітерацією і навіщо це освітянам

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Про те, що таке українсько-латинська транслітерація, як мусимо відтворювати такі «суперечливі» літери як в, г, ґ, є, ж, ї, й, х, ц, ч, ш, щ, ь, ю, я, і чому створення єдиного транслітераційного стандарту є питанням державної безпеки, розповіла Нова Українська Школа менеджерка з партнерства і комунікацій EdCamp Ukraine Ірина Міньковська.

20.09.2018 | Школа, в якій захопливо: 21 порада від директора

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

У Школі-ліцеї № 6 імені Н. Яремчука в Тернополі понад тисяча учнів і учениць і 90 вчителів. Але тут, окрім рутинних процесів, примудряються робити навчальні дні цікавішими, а вчительську роботу – приємнішою. Порадами, як можна урізноманітнити навчання, ділився дуууже відомий уже директор цієї школи Олександр Остапчук на міні-EdCamp'і у Кривому Розі. А Вікторія Топол записувала :)

15.09.2018 | Жива бібліотека: люди, які стали книгами

LB.UA

Кожна людина – «книга» Живої бібліотеки. Кожна і кожен мають цікаву й непросту життєву історію та готові відповідати на запитання. «Читачі» бібліотеки нічого про них не знають і обирають лише за умовною табличкою: «єврей», «романі», «гей», «підприємниця ВПО» тощо. Більше про Живу бібліотеку на EdCamp Ukraine 2018 за посиланням.

08.09.2018 | Цифрові технології наступають на українську школу

LB.UA

«Ми починаємо розвиток цифрової освіти в Україні – створюється національна освітня платформа та е-підручники, але нам потрібна допомога. Зокрема, ми запрошуємо до співпраці програмістів та представників бізнесу», - Лілія Гриневич. Тож експерти і експертки EdCamp Ukraine 2018 теж поділилися досвідом, дискутували й навчали сотні українських вчителів та вчительок користуватися найновітнішими гаджетами та технологіями.

02.09.2018 | Громадяни майбутнього. Як працюють школи в Сінгапурі

ФОКУС

В останні п'ять років Сінгапур міцно влаштувався на лідуючих позиціях у рейтингах передових освітніх систем світу. Фокус дізнався, як сінгапурці домоглися таких вражаючих результатів і в чому полягає формула якісної освіти.

02.09.2018 | Зворотна сторона професії. Чого хоче українське вчительство?

ФОКУС

Фокус з'ясував, що найбільше хвилює українських педагогів, як змінюється освітній процес напередодні обіцяної Міносвіти реформи середньої школи і як учнівству отримувати знання, не вдаючись до зубріння.

28.08.2018 | Спецпроект до Четвертої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2018

НАКИПЕЛО

Медіа-проект зібрав 20 інтерв'ю з гостями національної події, серед яких представники й представниці вчительства, експертного кола й влади.

27.08.2018 | Навчання, базоване на співпраці. 32 стратегії кооперації у класі

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Кооперативне навчання базується на так званій «позитивній взаємозалежності», коли успіх можливий лише за умови взаємодії одне з одним. Ця публікація – чудова ілюстрація едкемпівського ефекту «довгого хвоста» – з’явилася після знайомства з цим освітнім підходом у школах Сінгапуру, яке відбулося під час стажування Олександра Елькіна в липні 2018 року на урядовій програмі для лідерів в освіті з 23 країн.

27.08.2018 | Сільська і сумна. Як зробити українську літературу цікавою для школярів?

LB.UA

Під час EdCamp Ukraine 2018 педагоги навіть із «просунутих» шкіл зізнаються: виконуючи програму та готуючи дітей до ЗНО, часто не встигають ані прищепити дітям любов до читання, ані відкрити справжню – не «калинову» – Україну. Тож образ країни у випускників часто майже іконописний, як той Шевченко в смушевій шапці на стіні заледве не кожного кабінету літератури в країні. Що робити, аби на виході зі школи підлітки мали й цілісну картину світу, й адекватне уявлення про свою країну – з готовністю включитися в її громадське життя?

17.08.2018 | «Бідний викладач – залежна людина»

ДЕНЬ

Де у світі професія вчителя користується найбільшою повагою? Скільки заробляють педагоги за кордоном і в Україні? Як навчають майбутніх вчителів і підтримують у школі у перші роки? Як українське вчительство заробляє поза школою та якою має бути винагорода вчительської праці? Про досвід України, США, Німеччини, Ізраїлю, Грузії та Фінляндії — наша розмова з українськими та іноземними педагогами на Четвертій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2018.

16.08.2018 | Секс, Бог, смерть, війна… – як говорити з дітьми про складні речі

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Хто такий Бог? Чому йде війна? Звідки я взявся? – нормальні дитячі питання, які дорослих змушують вигадувати небилиці або ж тікати від відповіді. Як говорити з дітьми про складні та табуйовані теми, ми розпитали людей, які працюють із дітьми й дорослими.

16.08.2018 | П’ять міфів про оптимізацію шкільної мережі і що з ними робити

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

«Нема школи – нема села», «Не закривайте школу – діти будуть» – це та багато подібного можна почути в громадах, коли справа доходить до оптимізації шкільної мережі. Під час (не)конференції EdCamp у Харкові радниця з питань освітньої політики програми «U-LEAD з Європою» Ірина Когут розвінчала основні міфи навколо цього питання.

11.08.2018 | Міністр і болі освіти. Як Лілія Гриневич відповідала на питання педагогів

ФОКУС

З нового навчального року стартує наймасштабніша за час незалежності України реформа середньої освіти, яка змінює базові установки школи. До цієї події представники сфери освіти готувалися кілька років і зіткнулися з безліччю проблем - це, серед інших, і необхідність перепідготовки вчительства, і небажання відходити від радянських традицій школи, і хронічне недофінансування освітньої галузі. Як планують вирішувати ці питання, у статті за посиланням.

09.08.2018 | Батькам і вчителям: як вирішувати конфлікти і співпрацювати заради дітей

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Як педагогіка партнерства допомагає вирішувати складні ситуації, аби не зашкодити дитині? Чи можна попередити конфлікти і чому їх майже немає в розвинених системах освіти (скажімо, у фінській)? Про це вдалося поговорити з учителями, директорами, психологами, медіаторами та батьками під час четвертої національної (не)конференції українського вчительства EdCamp Ukraine 2018.

09.08.2018 | Альтернативні школи: чи є їм місце в Україні?

LB.UA

В одній ізраїльській школі учнівство покарало її директора Яакова Гехта за порушення шкільних правил. Багато хто з нас в дитинстві мріяли про таку можливість. Тепер Гехт, радник вже шести міністрів освіти Ізраїлю, очолює мережу ізраїльських демократичних шкіл і ділиться досвідом з колегами з усього світу. У липні він, серед експертів із півтора десятка інших країн, приїхав до Харкова на EdCamp Ukraine 2018, щоб розповісти українським вчителям про те, як учні можуть навчати одне одного, вчитися тому, що подобається, і брати участь в управлінні школою.

08.08.2018 | 10 фактів про освіту в Сінгапурі, що вражають

ОСВІТОРІЯ.МЕДІА

Натхненник руху EdCamp, радник міністра освіти і науки України Олександр Елькін пройшов стажування за програмою Leaders in Education у Сінгапурі та розповів «Освіторії», завдяки чому місцева освіта така унікальна й цікава для дослідження.

31.07.2018 | Твій ранок: нова українська школа для першачків

UA: ХАРКІВ

Від завтра першокласники країни почнуть навчатися за стандартами Нової Української Школи (НУШ). Як зміниться навчальний процес? У студії «Твого ранку» говорили про це з Оленою Масалітіною, програмною директоркою EdСamp в Україні.

17.07.2018 | Вчити в жовтій зоні: інтерв'ю із директором школи, розташованої недалеко від лінії розмежування

4MAMA

Олена Фостик - директорка маленької школи в маленькому селищі неподалік від колись жвавої траси на Донецьк. Зараз траса спорожніла, а школа живе активним життям... більш насиченою, ніж очікуєш від «сіро-жовтої зони». Більше у статті Оксани Шевченко.

15.07.2018 | Дитячий медіа-проект до Четвертої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2018

МЕДІ@ННА ​

Діти-журналісти зібрали понад 40 інтерв'ю з експертним і вчительським колами національної події.

12.07.2018 | Освітяни освітянам: інновації для досягнення Цілей сталого розвитку в Україні

MEDIUM​

Вчителі грають важливу роль для досягнення Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року. Для обговорення того, як вчительство може сприяти підвищенню прозорості та доброчесності, понад 1000 педагогів з України та з-за кордону зібралися 2–3 липня 2018 року в Харкові. Більше у статті від Програми розвитку ООН в Україні.

10.07.2018 | У центрі стоїть дитина, а не навчальний план - інтерв'ю із німецькою інноваторкою освіти

4MAMA

В Україні вийшла книга Маргарет Расфельд і Штефана Брайдернбаха «Школа на старті. Мотивація до дії», яка ось-ось з'явиться у книжкових магазинах. Її перші екземпляри змогли придбати учасники Четвертої національної (не) конференції EdCamp Ukraine. 4мама отримала можливість опублікувати інтерв'ю Маргрет, яке було зроблено німецькою комісією ЮНЕСКО, а український переклад його зробив Роман Чорнюк.

10.07.2018 | «Якщо є такі вчителі, то це означає, що зміни у школі незворотні», – Лілія Гриневич

Р1 ​

«Це справді дуже цінна подія, і я дуже ціную, що вона відбувається у Харкові. Цю ініціативну групу очолює Олександр Елькін, і я дуже вдячна цим людям, які роблять свою справу з величезним ентузіазмом. Вчителі досить скептично ставляться до того, чому їх «повчають» згори. З набагато більшим натхненням вони ставляться до досвіду, який вони отримують від пасіонаріїв, які вже це робили. Тому ми заохочуємо, щоб такі EdCamp`и проводилися всюди», - міністерка освіти і науки України про EdCamp Ukraine 2018. Більше за посиланням.

10.07.2018 | EdCamp: чому та за чим вчителям варто їхати на (не)конференцію

ОСВІТОРІЯ.МЕДІА

Як пройшла національна подія цього разу, розповідають організаторка премії Global Teacher Prize Ukraine, проектна менеджерка ГС «Освіторія» Оленка Северенчук і вчитель української мови та літератури Новопечерської школи Ігор Хворостяний.

06.07.2018 | Країна найкращих шкіл

SIMON

Вона існує, і ця країна – Фінляндія. Про те, чому фінська система шкільної освіти стала найефективнішою в світі, а також про те, як ми будемо переймати фінський досвід в українських школах, розповідають гості програми «Насправді» - менеджерка з PR і партнерства ГО «ЕдКемп Україна» Ірина Міньковська і регіональний директор фінської освітньої компанії Lumo Education Дмитро Науменко.

03.07.2018 | «ПРОЦЕС НАВЧАННЯ – ЦЕ СПІЛЬНА ТВОРЧІСТЬ ВЧИТЕЛЯ ТА УЧНЯ», – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

На Четверту національну (не)конференцію незалежної вчительської спільноти EdCamp Ukraine спеціально запросили 10-класників, щоб вони допомогли педагогам вдосконалити їхні заняття в форматі відкритого уроку. Лілія Гриневич подякувала 10-класникам, які приїхали, аби допомогти педагогам вдосконалити їхні уроки.

03.07.2018 | Педагоги встановили національний рекорд у Харкові під час EdCamp Ukraine 2018

УРЯДОВИЙ ПОРТАЛ УКРАЇНИ

600 освітян зібралися 2 липня на площі Конституції в Харкові, щоб разом задекларувати: українське вчительство – за школу як простір, безпечний для дитини. Освітянський флешмоб зафіксовано в Національній книзі рекордів України.

03.07.2018 | EdCamp Ukraine 2018: у Харкові вчителі встановили національний рекорд

РБК-УКРАЇНА

Один із найкращих сюжетів про національний рекорд, який учасники й учасниці EdCamp Ukraine 2018 встановили на найбільшій площі Харкова!

03.07.2018 | Школа майбутнього. У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція

1+1

У Харкові стартувала найбільша освітянська конференція: педагоги з різних куточків країни радяться, як зробити Нову українську школу справді цікавою для учнівства. А Наталя Мосейчук шукала однодумців-учителів, які згодні приєднатися до проекту школи при лікарнях.

03.07.2018 | 568 вчителів вибудували п'ять символічних фігур у Харкові

1+1

568 вчителів у Харкові на EdCamp Ukraine 2018 вибудували п'ять символічних фігур, що символізують безпечний простір для дитини. Серце - як любов, знак 50 у колі - обмеження швидкості на дорозі, знак рівності - недискримінація, сонце - педагогіка партнерство, і букви НУШ - абревіатура Нової Української школи.

03.07.2018 | Інклюзивна освіта

UA ПЕРШИЙ

Про зарубіжний досвід системи інклюзивної освіти і процес деінституціалізації в українській освіті говорили з учасниками і учасницями EdCamp Ukraine 2018 Маріною Крісов, педагогічною консультанткою з неформальної та інклюзивної освіти з Ізраїлю, та спеціалістом з питань освіти Міністерства освіти та науки України Володимиром Брискіним.

03.07.2018 | До Харкова з'їхались тисячі вчителів для обміну досвідом

5 КАНАЛ

Близько тисячі викладачів з України та 16 країн світу з'їхалися до Харкова, аби  поділитися власними надбаннями на ниві методик викладання.  Формат заходу не передбачає обов'язкових спікерів та надає простір для творчості. Більше за посиланням.

02.07.2018 | У Харкові стартувала конференція EdCamp Ukraine

ОБ’ЄКТИВ

Один з найкращих відео-матеріалів про Четверту національну (не)конференцію для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2018!

02.07.2018 | Новини. UA: Харків

UA ПЕРШИЙ

Про відкриті уроки, присвячені корупції та протидії їй, на EdCamp Ukraine 2018 (тайм-код 1:50).

02.07.2018 | ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ ПОПРОСИЛА ВЧИТЕЛЬСТВО ПРО ТРИ РЕЧІ НА ДОПОМОГУ РЕФОРМІ НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Вірити, не здаватися та бути партнерами, не намагаючись контролювати весь навколишній світ. Про це попросила вчителів Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час урочистого відкриття Четвертої національної (не)конференції незалежної вчительської спільноти EdCamp Ukraine 2 липня 2018 року.

02.07.2018 | Учасники освітнього форуму EdCamp Ukraine проведуть на місці смертельної ДТП у центрі Харкова флешмоб, присвячений дитячій безпеці

INTERFAX-УКРАЇНА

У понеділок увечері в Харкові учасники освітнього форуму EdCamp Ukraine проведуть флешмоб, присвячений питанням дитячої безпеки «Безпека шкільного простору». Більше за посиланням.

02.07.2018 | Школа без дискримінації

SIMON ​

Які химерні завуальовані форми приймає дискримінація в шкільному навчанні, що показала антидискримінаційна експертиза шкільних підручників і наскільки важливо для дітей те, що свідомо (чи несвідомо) транслює їм учитель/ учителька – про «незручні» теми говорила ініціаторка гучного проекту # ЯНеБоюсьСказати і координаторка курсу «Недискримінаційний підхід в навчанні» Анастасія Мельниченко.

02.07.2018 | «У нас є всі умови для втілення в життя концепції Нової української школи», - Юлія Світлична

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

З нового навчального року стартує наймасштабніша за час незалежності України реформа середньої освіти, яка змінює базові установки школи. До цієї події представники сфери освіти готувалися кілька років і зіткнулися з безліччю проблем - це, серед інших, і необхідність перепідготовки вчительства, і небажання відходити від радянських традицій школи, і хронічне недофінансування освітньої галузі. Як планують вирішувати ці питання, у статті за посиланням.

02.07.2018 | Teachers Exchange Ideas and Set up National Record in Kharkiv

KHARKIV OBSERVER

Невеликий, але цікавий матеріал, присвячений Четвертій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2018, - англійською мовою!

02.07.2018 | РЕЛІГІЯ ПОВАГИ ВІД ЕТАНА БОРІТЦЕРА

READ.ME

Одним з гостей EdCamp Ukraine 2018 став автор світових бестселерів для дітей Етан Борітцер із США, який поділився своїми знаннями про те, як використовувати книги, щоб говорити з дитиною про такі складні речі, як любов, дружба і смерть. Розмова вийшла дуже щирою і відвертою.

02.07.2018 | Близько тисячі харківських вчителів встановили рекорд України

УКРАЇНА

Хто, що, де, коли і навіщо? Усе, що Ви хотіли знати про національний рекорд, який вчителі і вчительки встановили у Харкові 2 липня у рамках Четвертої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2018.

16.06.2018 | Кілька неочевидних тез про інклюзивну освіту

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

«Інклюзивне навчання має охоплювати всіх дітей, а не лише дітей з особливими освітніми потребами», – каже наукова співробітниця Інституту спеціальної педагогіки Інна Луценко. Під час mini-EdCamp у Славутичі вона розповіла про філософію інклюзії, а також про те, як переконати батьків-противників інклюзивного класу.

25.05.2018 | Як підліткам створити проект для GoF: поради і кейси

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Стаття, створена на регіональній (не)конференції у форматі EdCamp у Полтаві, командами і Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ». Ролердром «Березівка», Робокод 10 +, TV Lab, «AgroSmart» - це все проекти, створені українським учнями і ученицями. Про те, як заохочувати дітей до створення власних проектів, як їм допомагати і збирати кошти - читайте у новій статті від Нової Української Школи.

25.04.2018 | Як учителям і батькам зробити щось разом. Метод фасилітації

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Дізнавайтеся у статті від Вікторії Топол і порталу Нової Української Школи про 8 кроків до організації ефективного і комфортного вчительсьrо-батьківського співробітництва. Матеріал було створено на регіональній подій у Рокосово. Дякуємо Галині Тодавчич за запрошення чудових спікерів і спікерок, а Зої Зінов'євій - за унікальну експертну консультацію!

18.04.2018 | Як один ІППО і методичний кабінет намагаються змінити модель підвищення кваліфікації

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

«Методичний кабінет має змінити свою роль для вчителя. Він має перестати його контролювати, і натомість надавати методичну підтримку та допомагати якісно підвищувати кваліфікацію», – вважає Оксана Аннікова, директорка науково-методичного центру в Олександрії (Кіровоградська область). Запрошуємо до прочитання статті, написаної Вікторією Топол за результатами регіональної (не)конференції в Олександрії.

06.04.2018 | Як працює пілотна школа в Решетилівці

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Як ви знаєте, за кожною регіональною подією у форматі EdCamp дууже слідкує Вікторія Топол і портал Нова українська школа. У нас вже були статті, присвячені Шостці, Чернігову і Трудолюбу, а тепер готовий матеріал за Решетилівкою. Ранкове коло, модельна програма, лепбуки і учитель / учителька завжди біля дитини – це все про пілотні школи. Надзвичайні інтерв’ю з практикинями і дітьми про молодшу школу «по-новому» читайте за посиланням!

06.04.2018 | Якою є освіта у Фінляндії або Здоровий ґлузд
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Надзвичайно корисна стаття для всіх, хто мріють про фінську школу, але ніколи не були у цій північній країні. Стаття складається з лайфхаків про стіни і підлогу, учительську і туалети, шафи і дзвінки, книги, сміття і їдальню і багато про що ще. Читайте інтерв’ю Вікторії Топол з учасницею Едмандрів до Фінляндії Валентиною Федорякою під час регіональної (не)конференції у Трудолюбі.

26.03.2018 | Фіни під Полтавою. Як скандинавські вчителя проводили уроки в сільській школі
ФОКУС

Читайте про історію хлопчика Діми - ученика Трудолюбівської школи й вплив рефлексів на щоденну шкільну діяльність у статті надзвичайної Галини Ковальчук!

22.03.2018 | Як фіни за 7 днів змінили школу в селі на Полтавщині
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Ще одна крута стаття про українсько-фінський експеримент «Змінитися за 7 днів» у Трудолюбівській школі. Деякі цитати не ввійшли, тому подаємо їх тут: «Можливо, ми самі за наш прогрес не боролися – отримали методичку, нас так навчили, ми й працюємо» (Тетяна Шелюг). «У мене стаж 38 років. Хтось каже, що це — запорука професіоналізму. Але мені тепер ці стаж та знання стали заважати» (Галина Онопрієнко).

22.03.2018 | ЛІДЕРКА БЕЗ ТИТУЛУ: як здійснилася мрія вчительки — і фіни приїхали у сільську школу
THE UKRAINIANS

«Власне мені потрібна школа щастя у Трудолюбі. Щоб вона була. Хочу робити щось для неї корисне. Ну так… як лідер без титулу. Титул мені не потрібен. Я хочу, щоб онуки казали: «Наш дідусь помер за Україну, а бабуся після його смерті подорожувала світом, говорила англійською і змінювала свою школу». І більше нічого не казатимемо - читайте самі.

12.03.2018 | Кайсу Хелмінен та Еса Сенівуорі про фінську школу
IDEALIST.MEDIA

А ви знали, що не тільки телефони NOKIA «народилися» у маленькій північній країні - країні, освітні експерти й експертки з якої приїхали в Україну, що поділитися своїм досвідом? А Angry Birds - відома на весь світ гра? А величезні круїзні лайнери світового класу для карибського басейну та найбільші криголами у світі? А маленька приватна компанія Ponsse, що вже завоювала ринок північної Європи як виробники техніки для лісозаготівлі? Про різні речі - і не освітні :) - які ви точно не знали про Фінляндію.

10.03.2018 | Партнерство та дитиноцентризм - фінські експерти допомогли вчителям з Полтавщини трансформувати школу
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України опублікував пост-реліз за першим фінсько-українським експериментом з трансформації школи «Змінитися за 7 днів».

10.03.2018 | Як в українській сільській школі втілили фінську модель освіти
ОСВІТОРІЯ. МЕДІА

«Приїжджали не повчати, а допомогти по-іншому використовувати те цінне, що вже є у школі». Про все фінське, що маленька сільська школа в Трудолюбі зробила ще до приїзду фінських експертів з Lumo Education Ltd., розказала Валентина Федоряка.

10.03.2018 | Співучителювання. Що це і навіщо?
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Хотіли співучителювати, але не знали як і з чого почати? До вашої уваги надзвичайно важливий текст від EdCamp Ukraine, Lumo Education Ltd.порталу Нової української школи і Надії Швадчак!

09.03.2018 | Валентина Федоряка про впровадження фінського досвіду освіти в українській школі
IDEALIST.MEDIA

Чому саме Трудолюбівська школа виграла участь в експерименті «Змінитися за 7 днів»? Як проходило навчання українських педагогів співучителюванню і оцінюванню? Що зараз у планах адміністрації й учительства школи? Дивіться інтерв'ю з Валентиною Федорякою - вчителькою математики й фізики, людиною, яка не тільки подала заявку, але й запалила всю школу ідеєю реформування по-фінськи.

01.03.2018 | «Моя мрія тут»: як фінські вчителі приїхали в українську сільську школу
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Українсько-фінський експеримент «Змінитися за 7 днів» зсередини! Про відкриті уроки, самооцінювання, важливість вперто йти до своєї мети, співучителювання, необхідність запитань і дитину як центр Всесвіту. Дякуємо порталу Нова українська школа і Надії Швадчак за спробу передати глибину процесу. Нам дуууже сподобалося. А вам?

25.02.2018 | У сільській школі на Полтавщині запроваджують фінську систему навчання
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО

Відповіли на найчастіші запитання стосовно українсько-фінського експерименту «Змінитися за 7 днів». Що зробила Трудолюбівська ЗОШ, щоб перемогти в конкурсі? Чи справді змінилася школа і які ці зміни? Що таке співучителювання? Як «вписати» фінські методики в українські програми?

17.02.2018 | Як залучати гроші в освіту і вибудовувати партнерські відносини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Як згуртованість команди впливає на фінансовий стан організації? На чому концентруватися: ідеї чи ресурсах? Що таке попередній контакт і чому він такий важливий у роботі з партнерами? Gам'ятайте, що «для запуску масштабного проекту не завжди потрібен офіс, і відсутність ресурсів не має бути причиною зупинятися».

04.02.2018 | Підвищення кваліфікації, що надихає. 23 техніки, які ми можемо використати вже завтра
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Обирайте одну з 23-ох технік підвищення кваліфікації від EdCamp Ukraine - у залежності від рівня складності, часу, який є можливість присвячувати своєму професійному зростанню, розміру і мотивованості колективу, формату допоміжних засобів - і навіть погоди!

31.01.2018 | Один документ на всю школу. Як фіни зробили ставку на дітей
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Друга частина найбільш детального матеріалу про освітню експедицію EdCamp Ukraine до Фінляндії - про атономію вчителя/-ки, допомогу адміністрації сервісних центрів і феномен як основу соціального конструктивізму.

25.01.2018 | День гідності - 2017. Наймасштабніший у Європі
ОСНОВА

Кураторки Всесвітнього дня гідності в українських школах у 2017 році поділилися практичними рекомендаціями і родзинками своїх подій, а також пояснили, чому цей захід «потрібно прожити серцем».

25.01.2018 | «Змінитися за 7 днів»: до 2 лютого українські школи можуть позмагатись у конкурсі та запросити у заклад фінських експертів у сфері освіти
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про програму і партнерів програми «Змінитися за 7 днів» на офіційному веб-сайті Кабінету міністрів України.

18.01.2018 | Пахне Фінляндією. Чого українських вчителів можуть навчити у найкрутіших школах світу
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Перша частина детального і глибокого аналізу фінської системи освіти українськими педагогами і командою ЕдМандрів від EdCamp Ukraine. Дякуємо Надії Болеховській і Валентині Федоряці за відверті коментарі.

11.01.2018 | Суп із лососем і престижні ПТУ. 7 фактів про фінську освіту
ФОКУС

Ця стаття не тільки про суп із лососем, але формуюче оцінювання, єдину на всю країну електронну систему Wilma і відсутність «тупиків» у фінській системі освіти.

11.01.2018 | Підсумки редакції-2017: інтерв’ю про соціально-важливі проекти
BLOG.IMENA.UA

Тут читайте про те, чому інтерв'ю з командою EdCamp Ukraine стало однією з найкращих історій порталу за 2017 рік.

11.01.2018 | Освіта як національна ідея. Найкращі проекти, які формували її в 2017 році
MEDIA SAPIENS

Визнання руху EdCamp Ukraine на державному рівні, визначення спільноти як найбільш впливових каталізаторів змін серед учительства говорить про те, що ми разом із вами рухаємося у правильному напрямку.

11.01.2018 | Чи досі мама миє раму?
DEUTSCHE WELLE

Про досвід антидискримінаційної експертизи освітнього контенту - підручників, програм і нормативно-правових документів, яку вже протягом 3-х років разом із Гендерним інформаційно-аналітичним центром «КРОНА» реалізує EdCamp Ukraine.

08.01.2018 | Про систему освіти у Фінляндії (частина 2)
IDEALIST. MEDIA

Фінляндія має схожу з Україною історію, і ми з фінами маємо чимало схожих викликів. Про фінський досвід перебудови системи освіти - з чого все починалося і як українське вчительство досліджувало фінські школи - у розповіді Олександра Елькіна.

29.12.2017 | Про систему освіти у Фінляндії (частина 1)
IDEALIST. MEDIA

Фінляндія має схожу з Україною історію, і ми з фінами маємо чимало схожих викликів. Про фінський досвід перебудови системи освіти - з чого все починалося і як українське вчительство досліджувало фінські школи - у розповіді Олександра Елькіна.

22.12.2017 | Насправді
OBJECTIV TV

Ще трошки про фінського вчителя/-ку як ключового гравця на освітньому полі, різницю культур і особливості освітньої реформи у Фінляндії. Дивимося друге відео про ЕдМандри EdCamp Ukraine до Фінляндії! :)

18.12.2017 | Твій ранок
ОТБ

Про Білу ворону, Фінляндію, Естонію і не тільки! Менеджерка з PR і партнерства Ірина Міньковська розповіла харків'янам про різницю між ЕдМандрами і освітнім туризмом, теми амбасад фінської системи освіти в Україні й ... за які гроші 20 українських педагогів потрапили до цієї програми :)

27.11.2017 | #книгоНУШ. Освітянські спільноти мають можливість отримати комплект з 36 книжок для власного розвитку
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Команда EdCamp Ukraine разом із Міжнародним інститутом інтегрального розвитку запрошує українських вчителів і вчительок заснувати 10 книжкових лабораторій змін у своїх школах і регіональних освітянських спільнотах. Дедлайн 1 грудня. 

23.11.2017 | МИСТЕЦТВО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ. Як мотивувати тих, хто продовжує працювати за інерцією?
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Про принципи ефективного й недискримінаційного підвищення кваліфікації вчительства, педагогіку сонця й ціннісні основи професії поговорили Олександр Елькін й Ірина Міньковська з журналісткою одного з найвідоміших педагогічних видань країни.

16.11.2017 | Шкільний вчитель = підприємець. Чи можливо це в Україні?
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Про те, чому українські шкільні вчителі/-ки мають всі шанси стати успішними підприємцями/-ницями, а також про одну з магістральних тем Четвертої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2018 читайте у публікації нашої неймовірної менеджерки з PR і партнерства Ірини Міньковської!

02.11.2017 | Як EdСamp робить учительок і вчителів важливими, або Ефект довгого хвоста
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

«Убила у собі раба», «з'явилося друге професійне дихання», «діти почали слухати мене уважніше». Про кого це? Про білих ворон - про нас і вас, про всіх, хто кожного дня працюють для того, щоб змінити українську освіту на краще. Як працює EdCamp Ukraine, з чого все починалося і наші найближчі плани (які постійно оновлюються - тож слідкуйте уважно :)

19.10.2017 | #інгредієнти росту: EdCamp Ukraine
ВЕЛИКА ІДЕЯ

А вгадайте, про кого це: «Моя перша освіта – економічна кібернетика, на цьому наполягали батьки. Після закінчення навчання я працювала на Кіпрі фінансовою консультанткою, але повернулася в Україну за покликом серця, не зважаючи на кар’єрні перспективи за кордоном» ? Перевірте, наскільки Ви добре знаєте команду і роботу EdCamp Ukraine! 

14.10.2017 | Центр притягання. Школи, підвищення кваліфікації та освітні стартапи Нового Орлеану
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Ви знали, що у 2005 році після урагану Катріна (найбільш руйнівного в історії США) 80% Нового Орлеану опинилося під водою, 2 000 людей загинули, тисячі втратили дім, місто зазнало збитків на 108 мільярдів доларів? АЛЕ! Після трагедії до міста з’їхалися найкрутіші стартапери/-ки, соціальні підприємці/-ниці і громадські активісти/-ки зі всієї Америки. За 10 років їм вдалося здійснити величезні зміни в регіональній освіті. Які? Читайте у статті менеджерки з PR і партнерства EdCamp Ukraine Ірини Міньковської!

02.10.2017 | Ключ до змін у середній школі в руках вчителів
IDEALIST.MEDIA

Олександр Елькін про те, як був народжений EdCamp Ukraine, чому цей формат працює і про зміни у сфері підвищення кваліфікації вчительства згідно з новим законом «Про освіту». Надзвичайно глибоке й уважне інтерв'ю!

26.09.2017 | Навчити вчителя. Кілька ідей з освітнього кластеру на Форумі видавців
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Цікаві факти до програми «EdCamp in a Box. 3.0», успішні освітні практики, фінансову мотивацію вчителя і повагу до професії у містах і селах, підвищення кваліфікації від учасників і учасниць освітнього кластеру на 24-му Форумі видавців.

19.09.2017 | Олександр Елькін про фінал Global Teacher Prize Ukraine на радіо «Голос столиці»
ГОЛОС СТОЛИЦІ

Про мету Global Teacher Prize Ukraine – стратегічну і тактичну, прихований приз для фіналістів і фіналісток, розмаїття топ 20-ки і натхненну атмосферу в Одесі, а ще про можливості професійного зростання й три прогресивні норми нової системи підвищення кваліфікації у законі «Про освіту».

23.08.2017 | Рух EdCamp в Україні — як готують відповідальне вчительство для Нової школи
BLOG.IMENA.UA

Про співпрацю ГО та держсектору в підготовці учительства, про те, як скоротити розрив між потребами ринку та школою, про Фінляндію та закордонний досвід, про можливості долучитися до підтримки шкільних реформ - у ІНТЕРВ’Ю EDCAMP UKRAINE на BLOG.IMENA.UA.

12.08.2017 | В Україні продовжують пошуки найкращого вчителя країни
1+1

Серед тих, хто вже подали заявку на участь у Global Teacher Prize Ukraine, і 24-річна викладачка фізики, і 71-річний учитель літератури. Про номінантів і номінанток, а також про «білих» ворон EdCamp Ukraine розказав 1+1 Олександр Елькін.

26.07.2017 | Олена Малахова: «Фемінітиви — не данина моді, вони властиві українській мові як системі»
WOMO.UA

Кандидатка філологічних наук, радниця з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті міністерки освіти і науки України, програмна координаторка EdCamp Ukraine про те, чому останнім часом фемінітиви активно використовуються в усній та письмовій мові, чи планується впровадження правил використання фемінітивів в українську граматику, який і коли варто використовувати суфікс і все, що вас цікавило у гендерній лінгвістиці.

11.07.2017 | Реформа освіти. Як зміниться українська школа
ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Заступник міністерки освіти і науки Павло Хобзей, аналітикиня центру CEDOS і програмна координаторка EdCamp Ukraine Олена Малахова по-новому про новий закон «Про освіту» на Громадському телебаченні.

04.07.2017 | Мова про мови. Фемінітиви
РАДИО ВЕСТИ

Як назвати жінку, яка працює послом? Посолка, посолкиня? Дізнайтеся відповіді у програмі, присвяченій фемінітивам, від кандидатки філологічних наук, радниці Міністерки освіти та науки України Олени Малахової.

30.06.2017 | Педагоги #надтоважливі. Що новий закон про освіту дасть вчительству
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Якою має бути система підвищення кваліфікації педагогів? Як новий закон "Про освіту" допоможе вчительству  зростати професійно? Дізнайтеся, яку формулу вважає помічною команда EdCamp Ukraine.

27.06.2017 | «Білі ворони» освіти, або Спільнота відповідального вчительства
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Майстрині авторитетного шкільного журналу постаралися відповісти на запитання тих, хто ще жодного разу не долучався до (не)конференцій у форматі EdCamp - чим же вони відрізняються від звичайних педагогічних події, і чому вони так сильно віддаляють українську школу від радянського минулого. 

26.06.2017 | Коли освітянин у центрі уваги. Всеукраїнська (не)конференція EdCamp Ukraine — 2017
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Експерти й експертки зі «Шкільного світу» дослідили, як команда Третьої національної (не)конференції зробила педагогічну конференцію однією з найпомітніших подій року в житті вчительства. Що таке PR, як вести рекламну кампанію і чи можуть цьому навчитися адміністрація і вчительство українських шкіл? 

25.06.2017 | «БІЛІ ВОРОНИ» — 2017. Небайдужі педагоги «злетілися» на Третю національну (не)конференцію EdCamp
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Сучасний педагог повинен постійно розвиватися.Тому так важливо брати участь у різноманітних заходах, які дають змогу розширити педагогічні горизонти й побачити шлях до вдосконалення. Як вижити саме на EdCamp'ах - читайте у частині «Лайфхаки для відвідання EdCamp».

24.06.2017 | Є чим пишатися, є де працювати. Натхненні нариси EdCamp Ukraine
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Хто як не вчителі/-ки біології формують міцну платформу для подальшого професійного становлення спеціалістів агропромислового комплексу України. Відоме педагогічне видавництво про сесію "Агропрофесії: міфи та реальність" від одного з найбільших агрохолдингів України.

13.05.2017 | 3 (не)конференція EdCamp Ukraine у Харкові
ПАРК КУЛЬТУРИ

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич і речниця EdCamp Ukraine Ірина Міньковська про готовність вчительства, батьківства і учнівства до змін у вітчизняній освіті.

12.05.2017 | 700 білих ворон
ПРОСТІР ДИТЯЧОЇ КНИГИ BARABOOKA

Анастасія Донська, Лариса Денисенко, Микола Скиба, Галина Ткачук, Віктор Круглов, Настя Мельниченко про EdCamp Ukraine 2017. Теплі, щирі та глибокі слова!

05.05.2017 | Шукає учитель, шукає поліція... або "Мікрорайони" як лабіринти долі
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА. ЖИТТЯ

9 тисяч педагогів сказали «Геть!» Бюрокразавру у дослідженні «Діти і папери: як досягти балансу у школі». Спеціально для «Українська правда. Життя» Олександр Елькін, Олег Марущенко та команда EdCamp Ukraine підготували статтю про сьогоднішні результати роботи Робочої групи з дебюрократизації шкільної діяльності при Міністерстві освіти і науки України.

04.05.2017 | Як зробити школу цікавою. Поради міжнародних експертів і експерток
ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Втрата учнівством інтересу до школи, величезні обсяги інформації, які доводиться запам’ятовувати, відсутність практичного застосування знань - усе це знайоме вчительству в різних країнах світу. Анна Жарова, Ірена Пранскевічуте, Яугєній Пухач, Влада Хіменко, Джованні Порчеланна про те, як Україна може зробити середню школу цікавою та комфортною.

04.05.2017 | У Харкові проходить (не)конференція EdCamp
OBJECTIV TV

Відео просто з місця події та відповіді на запитання, чим формат EdCamp відрізняється від інших освітніх методик, скільки спікерів і спікерок одночасно ведуть сесії на EdCamp Ukraine 2017, хто такі «білі ворони» і що таке довгий хвіст.

04.05.2017 | Лілія Гриневич: «Неправильно розглядати батьків як ресурс, який допоможе облаштувати школу, вони втрачають тоді довіру»
WOMO

Пропонуємо почитати про те, чому в Україні криза знаннєвої школи, навіщо 60% дітей користаються репетиторськими послугами, як можна вирішити проблему технологічної забезпеченості шкіл і коли суспільство випередило у своєму розвитку середню освіту.

03.05.2017 | 100 000 гривень і запрошення до Дубаї: стартував конкурс на кращого вчителя року
VGORODE.UA

Чи всі пам'ятають, що на EdCamp Ukraine 2017 стартував національний етап Нобелівської премії для педагогів - Global Teacher Prize Ukraine? Читаймо докладніше про те, хто може брати участь, які критерії оцінювання та що отримує переможець або переможиця :-)

03.05.2017 | В очікуванні старта Нової української школи
ВРЕМЯ

Які запитання ставили вчителі/-ки міністерці освіти і науки пані Лілії Гриневич на Третій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2017?

02.05.2017 | Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Харків
ХАРЬКОВСКИЕ ИЗВЕСТИЯ

«Місія педагогів - бути світлом. Місія освіти - відкривати світ. Оскільки він швидко змінюється, змінюватися повинні також школа і вчительство. Я знаю, як складно тим, хто має активну позицію в своїх колективах. Я хочу побажати, щоб EdCamp дав вам натхнення йти вперед. Коли я бачу цей зал і цих людей, я впевнена, що новій українській школі, школі компетенцій XXI століття - бути!», - Лілія Гриневич, міністерка освіти і науки України.

02.05.2017 | Л. Гриневич: Діти будуть танцювати і співати
INSIDER  NEWS

Чому діти у школі мають і читати, і малювати, і співати? Коли замість методичних кабінетів  мають з’явитися «освітні сервісні центри», які будуть не наглядати, а допомагати вчительству? Що потрібно, щоб учитель і учителька стали менторами і друзями для кожної дитини? На ці запитання шукали відповіді учасники/-ці Третьої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2017.

01.05.2017 | Жадан і діти. Як учнівство зі Станиці Луганської вчителів вчило
РЕАЛЬНАЯ ГАЗЕТА

«Бажають нам, щоб швидше настав мир, щоб земля наша вся возз'єдналася. Бажають нам добра. Кличуть приїжджати до них у гості на Львівщину, самі хочуть до нас в гості приїхати, хочуть побільше поспілкуватися. Насправді несподівано, але дуже приємно!» Так відгукнулися діти зі Станиці Луганської на листи, які привезла для них учителька зі Львівщини.

01.05.2017 | Нова українська школа. Сотні вчителів зібралися в Харкові на підтримку освітньої реформи
ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Одних учителів/-ок не влаштовують застарілі навчальні програми, інших - надлишок паперової роботи та відсутність практичного застосування знань. У своїх школах такі педагоги почуваються білими воронами, а тут на форумі - вони серед однодумців. Вони шукають нові знайомства та обмінюються контактами. Як це відбувається - дивіться у крутому відео від Громадського телебачення.

30.04.2017 | На EdCamp зібралися експерти/-ки з 20 країн світу
НАКИПЕЛО

«Упровадження сексуального виховання, інклюзії та зміна навчальної програми - такі нововведення очікують систему освіти», - про це в рамках 3-й освітньої (не)конференції EdCamp Ukraine 2017 повідомила Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

30.04.2017 | Новини 112. Випуск від 16:00, 30.04.2017
112

Просто з місця події на національному телебаченні :)

29.04.2017 | У Харкові відкрився третій національний EdCamp Ukraine
ДЕНЬ

Запасайтеся білою фарбою! «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства! - стверджують учасники та учасниці події. - Ми - білі ворони на освітньому просторі, але не страждаємо від цього, навпаки: пропонуємо всім вчителям і вчителькам запастися білою фарбою!»

29.04.2017 | У Харкові відбувається велика всеукраїнська (не)конференція EdCamp для педагогів
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Про те, чому організатори проводять EdCamp Ukraine 2017 саме у Харкові, що сказала губернаторка Харківської області Юлія Світлична на відкритті та чи дійсно Харків досі є містом педагогічних традицій і освітніх інновацій.

29.04.2017 | У Харкові відбувається національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2017
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«Розвиток і професійне зростання педагога можуть відбуватися в різних формах і установах. Учителі/-ки, якщо хочуть, самі можуть розробляти програми, ґрунтуючись на здібностях учнівства й власному досвіді. Свобода і незалежність повинні стати найважливішими умовами роботи педагогів, а сама школа - підготовкою не до іспитів, а до життя», - зазначив натхненник руху EdCamp в Україні Олександр Елькін.

28.04.2017 | 29 квітня Лілія Гриневич разом із 650 українськими вчителями та експертами з 20 країн візьме участь у EdCamp Ukraine 2017
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Лілія Гриневич проведе на EdCamp Ukraine 2017 всю суботу - разом із Головою Харківської ОДА Юлією Світличною візьме участь у відкритті (не)конференції і старті національного етапу учительської премії Global Teachers Prize, під час «відвертої бесіди» спілкуватиметься з педагогами про «Нову українську школу», послухає відеовиступ від сера Кена Робінсона, а також візьме участь у неформальній зустрічі з експертами/-ками з 20 країн світу.

27.04.2017 | Професії майбутнього: рейтинг
STATUS  QUO

Щоб давати поради про майбутнє, вчителю самому треба бачити це майбутнє і можливості в ньому для дитини. У прогнозі найбільш затребуваних у 2030 році професій канадські фахівці ставлять вчителя/-ку на перше місце. Саме тому головною темою Третьої національної (не)конференції стане «Нова українська школа», яка має готувати дітей до майбутнього і нових професій. Естетисти, спрощувачі, шкількі дієтолологи ... які ще спеціальності визначені цим дослідженням?

22.04.2017 | Як ми готуємо книжки на EdCamp 2017
ГЕНДЕР В ДЕТАЛЯХ

Біля якого стенду на Третій національній (не)конференції можна буде отримати не лише усні поради, а й інформаційні картки про різні книжки з коротким описом і з поясненням, чому ці книги варто читати педагогам і їхнім ученицям і учням? Які видавництва підтримали літературні посиденьки? 

13.04.2017 | Діти оцінять роботу вчителів на відкритих уроках
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

В Україні діти, які оцінюють вчительство, — небачене явище для існуючої шкільної системи, у рамках якої педагоги володіють непорушним авторитетом, а учениці й учні, як не дивно, часто залишаються за бортом освітнього процесу. Якими будуть відкриті уроки на Третій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2017?

12.04.2017 | Освіта по-новому: діти оцінять роботу вчителів
GAZETA.UA

Під час Третьої національної (не)конференції EdCamp Ukraine - як і під час Першої та Другої - вчителі/-ки з усієї України зможуть дізнатися свій реальний професійний рівень. На відкритих уроках - окрім педагогів і фасилітаторів - їх будуть оцінювати діти. Чи вправні вони з незнайомою аудиторією? Чи цікавий ученицям і учням їхній метод викладання?

04.04.2017 | EdCamp: гендерна паралель шкільної освіти
ГЕНДЕР В ДЕТАЛЯХ

Якою була гендерна паралель на Другій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2016? Хто стали практиками і практикинями? Чому маємо прагнути школи, дружньої та уважної до дітей і дорослих незалежно від їхньої статі? Дякуємо виданню, створеному для розуміння гендерних питань в українському суспільстві за чудовий матеріал.

01.04.2017 | Розмова з Олександром Елькіним про шлях, який команда EdCamp Ukraine пройшла від мрії до спільноти
ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН ВІД ВГ «ОСНОВА»

Відверта розмова з Олександром Елькіним про шлях, який команда EdCamp Ukraine пройшла від мрії до спільноти: 8000 зареєстрованих слухачів і слухачок, сучасні теми, закордонні спікери та спікерки й нове програмне забезпечення!

20.03.2017 | За два дні українські вчителі отримають 150 опцій підвищення кваліфікацій
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО

Слухайте Олександра Елькіна й Олену Малахову про те, як ми обираємо переможців/-иць конкурсу, які теми цікавлять українських педагогів, що з досвіду освітньої експедиції у Фінляндію буде представлено на події та навіть про те, де ж ми беремо фінансування на такі масштабні заходи.

14.03.2017 | Довіра і відповідальність: 10 спостережень про фінську освіту від Олександра Елькіна
WOMO

Згідно з дослідженнями PISA читацька, математична і природнича грамотність фінського учнівства традиційно опиняється на високому рівні. Але чому Фінляндія протягом стількох років залишається в групі лідерів? Пропонуємо ознайомитися з першими враженнями Олександра Елькіна та Олени Малахової від освітньої експедиції до фінських шкіл.

10.03.2017 | Лілія Гриневич приєднається до 600 вчителів на EdCamp Ukraine 2017
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Міністерка освіти і науки України Ліля Гриневич проживе 29 квітня у Новій українській школі разом із 600-ми педагогів зі всієї України! «Ми переконані, що ядром та агентами змін, від яких найбільше залежить успіх реформи «Нова українська школа», є вчителі-практики. Учителі й учительки, які готові бути активними, брати участь у заходах EdCamp і ділитися досвідом одне з одним», — зазначила Лілія Михайлівна.

06.03.2017 | «Діти і папери»: полювання на «бюрокразавра» та висновки проекту
ОСНОВА

Відповіді на найболючіші запитання про паперову завантаженість та шляхи вирішення проблеми від голови ради Громадської організації «ЕдКемп Україна» Олександра Елькіна.

11.02.2017 | Академія педнаук втратила монополію на розробку навчальних програм
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Про що розказала Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на подіумній дискусії «Агенти змін Нової української школи. Хто вони?» на (не)конференції міні-EdCamp «Прогресивні зміни в початковій школі», що відбулася 11 лютого 2017 року у Києві?

11.02.2017 | Oлександр Елькін про EdCamp і чому це важливо
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Якщо ви не мали можливості відвідати захід у Києві особисто, то маєте можливість переглянути відео подіумної дискусії за участі міністерки освіти і науки Лілії Гриневич, натхненника руху EdCamp в Україні Олександра Елькіна, директорки Департаменту освіти і науки КМДА Олени Фіданян, голови ради холдингової компанії «Ліко-Холдинг» Ігоря Лисова, директорки Київської школи № 5 Світлани Олексюк, учительки Ліко-школи та голови батьківського комітету - Нінель Бардакової та Георгія Хіоні.

27.01.2017 | EdCamp Ukraine  провайдер освітніх ініціатив в Україні
ШКІЛЬНИЙ СВІТ

Відоме видання педагогічної преси та літератури видавництво «Шкільний світ» поспілкувалося з Олександром Елькіним про успішне державно-громадське партнерство у проекті «Діти і папери: як досягти балансу у школі», а також про відкритість освітянина, його мотивацію і готовність до змін як головні критерії відбору не тільки на події EdCamp Ukraine, але й в Нову українську школу.

23.12.2017 | МОН починає дебюрократизувати роботу шкіл
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

На головному освітньому ресурсі країни розмістили інформацію про Наказ № 1593 від 22.12.2016 та Робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах, а також фінальний звіт за дослідженням «Діти і папери: як досягти балансу у школі».

19.12.2017 | У фіналі українсько-німецького проекту «Молодь дебатує» старшокласники дискутували стосовно 12-річного навчання в школах
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Головний освітній сайт нашої держави розказав про Ансгара Кемманна, який розробив методику «Jugend debattiert» 15 років тому і завдяки якому вона стала повсюдною у ФРН, а також про переможців фіналу проекту «Молодь дебатує» в Україні зараз.

09.12.2016 | Програма «Віддзеркалення»
АТН

Ірина Міньковська та Катерина Діденко — речниця EdCamp Ukraine і учениця Харківського санаторного навчально-виховного комплексу № 13 — в одній з найкращих програм Харківського телебачення «Віддзеркалення».

09.12.2016 | Учнівство дебатуватиме за німецькою методикою
НАКИПЕЛО

Це не наші емоції, а гостинний прес-центр у Харкові, у якому команда EdCamp Ukraine та Internationalen Haus Sonnenberg розповіли про німецько-український проект «Молодь дебатує» та запросили широку громадськість на полуфінал і фінал 10 та 11 грудня.

29.11.2016 | О. Елькін: сміх крізь сльози. Документи бюрокразавра
ОСВІТА.UA

Голова підкомітету загальної середньої освіти у Громадської раді при Міністерстві освіти і науки України та натхненник руху EdCamp в Україні про документи в українській школі, що вражають більше за інші своєю неактуальністю і непотрібністю.

29.11.2016 | Майже 7 годин на тиждень вчитель витрачає на паперову роботу — дослідження
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО

Поширена думка щодо скороченого робочого будня педагога «півдня і дома» виявилася міфом. Дізнавайтеся більше про цей та інші стереотипи в інтерв'ю натхненника руху EdCamp в Україні Олександра Елькіна та радниці міністерки освіти і науки України Оксани Макаренко. 

23.11.2016 | 60 млн грн на друк щорічно та 12 годин в тиждень на заповнення паперів в школах - оприлюднено проміжний звіт проекту «Діти і папери»
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

«Скасувати весь документообіг, як пропонують деякі учасники опитування, ми звісно не зможемо.  Але це дослідження показало нам  пріоритети в напрямку дебюрократизації системи загальної середньої освіти», — пообіцяла Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

04.11.2016 | Папір і школа
ЕКСПРЕС

«У кожнiй українськiй школi щомiсяця готують документи щонайменше на 2000 аркушах». Натхненник руху EdCamp в Україні Олександр Елькін дав інтерв’ю найтиражнішій газеті Львова, команда якої присвятила черговий номер проблемі дебюрократизації середньої освіти України.

12.10.2016 | Спільна ініціатива МОН і EdCamp Ukraine з дебюрократизації шкільної діяльності: «Скасувати непотрібну звітність у школах та вивільнити час освітян для роботи з дітьми»
УРЯДОВИЙ ПОРТАЛ УКРАЇНИ

Урядовий портал України поділився із експертним колом і громадськістю першими результатами унікального системного опитування з питань документообігу та звітності в закладах середньої освіти «Діти і папери: як досягти балансу у школі».

19.06.2016 | Українських школярів та школярок навчать вести дебати за німецькими технологіями
UKRINFORM

В Україні стартує проект «Молодь дебатує» (Jugend debattiert), метою якого є навчити сьогоднішніх школярів – завтрашніх управлінців – грамотно вести дискусію і приймати зрілі рішення. Про нову ініціативу EdCamp Ukraine розповідає Олена Малахова.

08.06.2016 | Чому в деяких підручниках немає жодного зображення дівчат?
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО

Чи помічали ви коли-небудь, що у шкільних підручниках на картинках, малюнках і зображеннях частіше ви побачите хлопчиків, чоловіків, дідусів? Чому зображення дівчат ігноруються і кому це вигідно – проаналізували експертки з гендерних питань Ірина Когут та Олена Малахова.

01.06.2016 | Реформа в освіті
ФАБРИКА ІДЕЙ

Освіта потребує не стільки нових декларацій та законів, як, у в першу чергу, – нових цінностей. Середня освіта в Україні безкоштовна і обов’язкова, але навіщо ходити в школу і що не так у системі освіти – знає Олександр Елькін.

26.05.2016 | Олександр Елькін: «Революція в освіті відбувається на шкільних уроках»
BLOG IMENA.UA

Освіта потребує не стільки нових декларацій та законів, як, у в першу чергу, – нових цінностей. Середня освіта в Україні безкоштовна і обов’язкова, але навіщо ходити в школу і що не так у системі освіти – знає Олександр Елькін.

17.05.2016 | Джованні Порцелано про професію інженера
WOMO

Інженер-атомник CERN, підприємець і засновник платформи для стартаперів Bizanami, спікер Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів розповідає, що потрібно робити батькам, щоб не відбити у дитини бажання вчитися і займатися наукою.

11.05.2016 | Game Over, або Як переконати дитину «відлипнути» від комп'ютера
WOMO

Ева Рамбала, експертка з ненасильницької комунікації, у рамках Другої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2016, поділилася своїм досвідом, як переконати дитину виконати ваше прохання, не підвищуючи тон.

25.04.2016 | Нова українська школа – візія
СЛОБОЖАНСЬКІ АКЦЕНТИ

Команда EdCamp Ukraine розробила Візію майбутньої української школи. Її основні положення орієнтовані на розвиток в учнівства компетенцій, необхідних для роботи і життя у ХХІ столітті. Які саме навички повинні мати діти і чи є у сучасній школі дискримінація – знають Олександр Елькін і Олена Малахова.

15.04.2016 | Технознання: як вкрасти ДНК
WOMO

Йорі Кампус, спікер TEDx, засновник компанії Coblue, що займається проблемами кібербезпеки, на освітній (не)конференції EdCamp Ukraine в Харкові розповів, як зміниться технологічна сфера.

14.04.2016 | Ми вчимо своїх дітей брехати змалку
WOMO

Оскар Бреніф'е, доктор філософії, письменник, один з найвідоміших в світі фахівців з розвитку дітей, майстер ставити незручні запитання на освітній (не)конференції EdCamp Ukraine відповів на головне питання, яке хвилює всіх батьків.

13.04.2016 | Про EdCamp Ukraine 2016
СЛОБОЖАНСЬКІ АКЦЕНТИ

Удруге в Україні, у Харкові, відбулася національна освітня (не)конференція EdCamp Ukraine. Унікальна подія з підвищення кваліфікації шкільних педагогів мала кілька тематичних акцентів. Усі охочі могли відвідати нестандартні уроки, зазирнути за лаштунки Вікіпедії чи навчитися малювати заново.

10.04.2016 | EdCamp Ukraine: вчителів навчають відходити від авторитарної моделі освіти
UKRINFORM

Експерти й експертки з 12-ти країн світу поділилися досвідом викладання. За якими новими принципами тепер вчитимуть дітей в Україні?

08.04.2016 | Час громади: про EdCamp Ukraine 2016
5 КАНАЛ

Оригінальний формат (не)конференцій винайшли в Америці. «Особливість EdCamp – це те, що самі вчителі та вчительки можуть допомогти іншим педагогам. Ми даємо їм право голосу», –зазначила програмна директорка The EdCamp Foundation Кім Сівік.

08.04.2016 | Вчителі поїдуть до Харкова за профзростанням
UKRINFORM

Чому вчителі та вчительки їдуть з усієї країни до Харкова? Чого навчатимуться, а потім навчатимуть дітей?

07.04.2016 | Другий EdCamp Ukraine
KHARKIV CRISIS INFOCENTER

Прес-конференція з приводу Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2016. Про всі тонкощі проведення події розказали Олександр Елькін, Олена Малахова, Ірина Міньковська, Марина Пащенко та Кім Сівік (США).

11.03.2016 | Як підвищити кваліфікацію українських учителів?
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО

Альтернативна модель для отримання вищого рівня знань для вчительства в Україні є. За допомогою формату EdCamp Ukraine вчителі й учительки можуть підвищити кваліфікацію. Як це зробити знають Олександр Елькін і Марина Пащенко.

17.02.2016 | Ми ставимося до вчителів як до найдостойніших людей в нашій країні
ПРАКТИКИ BIGGGGIDEA

Чи багато хто хоче зараз працювати в школі? На жаль, однією з причин відповіді «ні» є низький рівень престижу вчительської професії. Олександр Елькін та Марина Пащенко – ініціатори EdCamp в Україні –вирішили підвищити статус найважливішої професії в світі. 

16.02.2016 | Oldschool is not cool: чому стара освітня система не підходить вашій дитині
WOMO

Щасливою дитина не народжується, щасливою дитина стає. Їй у цьому сприяють не лише батьки, але і школа. Десять років життя ваша дитина проводить у стінах навчального закладу. Яких змін потребує сучасна школа і якою вона повинна бути – розказали Олександр Елькін і Марина Пащенко, організатори EdCamp. 

16.01.2016 | Олександр Елькін: «EdСamp – це тренажер для освітян, які хочуть бути сучасними»
ГУРТ

Формат EdСamp посідає 6 місце у списку інноваційних подій в освіті у світі. Допомогти учням і ученицям адаптуватися, соціалізуватися й досягти успіху – ось чого прагнуть сучасні вчителі й вчительки.

08.07.2015 | EdCamp Ukraine 2015
ФАБРИКА ІДЕЙ

Якими підручниками варто користуватися на уроках? Думками поділилися школярка Рія Малахова та вчителька інформатики Оксана Іванко.

07.07.2015 | 8 золотих правил, як зробити навчання для дитини цікавим
WOMO

Принципи педагога з 40-річним стажем Констанції Фортунато, спікерки EdCamp Ukraine 2015.

© 2015-2020, Громадська організація «ЕдКемп Україна»

Хештег #EdCampUkraine

EdCamp Ukraine | YouTube
EdCamp Ukraine | Twitter
EdCamp Ukraine | Facebook
EdCamp Ukraine | E-mail
bottom of page